dwulatka wpadła do szamba
fot. Adobe Stock

Dwuletnia dziewczynka wpadła do szamba. Jej stan jest ciężki

Dwuletnia dziewczynka wpadła do szamba w Głownie w województwie łódzkim. Na pomoc dziecku ruszyła przerażona babcia.
Sylwia Arlak
dwulatka wpadła do szamba
fot. Adobe Stock
Do wypadku doszło na jednej z posesji w Głownie w wojewódzkie łódzkim. Kiedy dwuletnia dziewczynka wpadła do szamba, na pomoc natychmiast ruszyła babcia. Udało jej się wyciągnąć dziecko. Niedługo później na miejsce dotarli ratownicy, a następnie cztery jednostki straży pożarnej. Lądował też śmigłowiec LPR. 

Dziewczynka jest w ciężkim stanie

„Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, wsparli w tej reanimacji ratowników medycznych, jak również zabezpieczyli miejsce do lądowania śmigłowca LPR”  – przekazał w rozmowie z Radiem Zet młodszy brygadier Jędrzej Pawlak z komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Dziewczynce udało się przywrócić funkcje życiowe. Przetransportowano ją śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Trafiła na oddział intensywnej terapii. Lekarze określają jej stan jako ciężki, ale stabilny. 

Jak podaje „Dziennik Łódzki”, z informacji kom. Anety Sobieraj z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wynika, że w czasie zdarzenia dzieckiem zajmowała się tylko babcia. Policja z Głowna przeprowadziła już oględziny posesji i wciąż wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zapobiegać urazom u dzieci - film
Dzieci najczęściej ulegają wypadkom w domach. Czy można zapobiec niebezpiecznym urazom?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy