Dyrektorka przedszkola związała dziecko taśmą
fot. Adobe Stock

Związała dziecko TAŚMĄ, bo było niegrzeczne. Zarzuty dla dyrektorki przedszkola

Szokujące zarzuty dla dyrektorki przedszkola w Barwicach: kobieta miała związać dziecku ręce taśmą klejącą, a następnie doprowadzić do zniszczenia nagrań z monitoringu. Grozi jej nawet do 14 lat więzienia.
Magdalena Drab
Dyrektorka przedszkola związała dziecko taśmą
fot. Adobe Stock
Dyrektorka niepublicznego przedszkola w Barwicach (woj. zachodniopomorskie) usłyszała zarzuty po tym, jak na policję zgłosiła się matka 3-letniego dziecka uczęszczającego do placówki. Dyrektorka miała związać chłopcu ręce taśmą, a potem odmówić jego matce udostępnienia nagrania z monitoringu.

Dyrektorka oskarżona o związanie dziecka taśmą

Katarzyna H. jest nie tylko dyrektorką, ale i właścicielką prywatnego przedszkola w Barwicach. Kobieta została zatrzymana po tym, jak o swoich podejrzeniach policję zawiadomiła zaniepokojona matka przedszkolaka. Dyrektorka odmówiła jej bowiem udostępnienia nagrań z kamer zainstalowanych w przedszkolu. Według ustaleń śledczych zapis z monitoringu został zniszczony, a miał dokumentować karygodne zachowanie dyrektorki: związanie 3-letniemu dziecku rąk taśmą klejącą!

Katarzyna H. miała tłumaczyć prokuraturze, że jej postępowanie było podyktowane chęcią uświadomienia chłopcu, że źle się zachowuje. Dziecko było podobno agresywne w stosunku do innych przedszkolaków, szczypało i gryzło pozostałe dzieci.
Redakcja poleca: Grzeczne dzieci 1 - Kampania GADKI Fundacji Dzieci Niczyje
Wystartowała kampania edukacyjna GADKI przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Zobacz pierwszy z pięciu filmów promujących tę kampanię.

Co grozi dyrektorce przedszkola?

Po tym, jak prokuratura w Szczecinku przedstawiła dyrektorce zarzuty, kobieta przyznała się do naruszenia nietykalności cielesnej 3-letniego dziecka oraz do składania fałszywych zeznań. Za pierwszy czyn może czekać ją rok pozbawienia wolności, a za drugi 5 lat. Dyrektorka nie zgadza się zaś z zarzutem nakłaniania innych pracowników przedszkola do poświadczania nieprawdy, za co grozi nawet 8 lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy