GRY
 
 

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

18.12.2011r., godz.14:00 ŚWIĄTECZNY PREZENT DLA NAJMŁODSZEJ PUBLICZNOŚCI: Baśniowa muzyka ze słynnego baletu Piotra Czajkowskiego w wersji koncertowej.

filharmonia opolska
W Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, Filharmonicy Opolscy pod batutą Maestro Bogusława Dawidowa wykonają suitę baletową „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego (w wersji koncertowej). Koncert ten jest świątecznym prezentem Filharmonii Opolskiej dla najmłodszych melomanów (i nie tylko).

„Dziadek do orzechów” należy do kanonu najsłynniejszych baletów, na którym wychowało się wiele pokoleń dzieci na całym świecie. Inspiracją do skomponowania muzyki była baśń pt. „Historia dziadka do orzechów” Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, opowiadająca historię pewnej dziewczynki, która w Boże Narodzenie otrzymuje w prezencie zabawkę – dziadka do orzechów. W nocy, kiedy wszyscy dorośli poszli już spać, tajemnicza zabawka ożywa i przenosi dziewczynkę w niezwykły świat dziecięcej wyobraźni..
Walc kwiatów, Taniec Wróżki Cukrowej … to tylko niektóre niezapomniane motywy muzyczne z tego baletu.

Zapraszamy do przeniesienia się z nami w ten zaczarowany świat!  Aula Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu /ul. Drzymały 1/
 
Filharmonicy Opolscy
Bogusław Dawidow – dyrygent
 
Bilety 10 zł
Bilety do nabycia w tymczasowej kasie biletowej Filharmonii Opolskiej w Solaris Center – poziom „0”.
Godziny otwarcia kasy biletowej:
pon. - czw. godz. 10:00 - 14:00 i 14:30 - 17:00
pt. godz. 12:00 - 14:00 i 14:30 - 18:30

tel. 510 653 106

 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj