dziadek odebrał z przedszkola obce dziecko
fot. Adobe Stock

Dziadek NIE POZNAŁ wnuka, zabrał z przedszkola inne dziecko! „Koszmar nie do opisania”

Dziadek miał odebrać z przedszkola swojego wnuka, ale pomylił go z innym chłopcem. 80-latek z Lubartowa zabrał do domu obce dziecko, a w tym czasie jego mama przeżywała prawdziwy horror! Chłopca szukało 50 policjantów, użyto psa tropiącego.
Magdalena Drab
dziadek odebrał z przedszkola obce dziecko
fot. Adobe Stock
Dziadek nie poznał swojego wnuka i gdy przedszkolanka przyprowadziła mu innego chłopca, zabrał go do domu. Nieświadomy pomyłki mężczyzna nakarmił dziecko i posadził je w domu przed telewizorem, gdy w tym samym czasie na nogi została postawiona cała lubartowska policja.

Dziadek odebrał z przedszkola obce dziecko

Dziadek miał odebrać z przedszkola 4-letniego wnuka, ale pomylił go z innym chłopcem. 6 marca przyszedł do placówki w Lubartowie (woj. lubelskie) i wyszedł z niej z obcym dzieckiem. Gdy niedługo później okazało się, że chłopca nie ma w przedszkolu, przerażona matka błyskawicznie pojawiła się w placówce, zaalarmowano policję. Dzięki nagraniom z monitoringu szybko ustalono, że dziecko odebrał starszy mężczyzna. Przedszkolanka dobrze go znała, w pierwszej chwili jednak nie skojarzyła, że wydaje 4-latka nie temu dziadkowi, któremu powinna.

„Mój ojciec odebrał z tego samego przedszkola swojego starszego, prawie 7-letniego wnuka, po czym poszedł do sali obok po młodszego. Dziecka jednak nie było. Przedszkolanka powiedziała, że dziadek już go odebrał. Ile miałam sił w nogach, pobiegłam do przedszkola” - powiedziała mama odebranego chłopca w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Podczas gdy chłopca szukała policja, niczego nieświadomy obcy dziadek dał mu w domu zupę i cukierka, a potem włączył bajkę. W końcu zorientował się, że dziecko nie jest jego wnukiem, ale wtedy do jego drzwi zapukali już policjanci.

Jak mogło dojść do tak kuriozalnej sytuacji? Mama chłopca podkreśla, że obaj chłopcy są do siebie podobni i noszą podobne ubrania. Mają nawet podobnie brzmiące imiona. Kobieta nie wini ani dziadka, ani przedszkolanek. Pomyłkę stara się też tłumaczyć dyrektorka przedszkola nr 4 w Lubartowie, Iwona Kożuchowska:

„Przedszkolanka dobrze znała osobę, której powierzyła dziecko. Nie skojarzyła tylko w pierwszym momencie, że dziadek odbiera nie to dziecko. Codziennie odbieranych jest u nas 150 dzieci. To bardzo duża liczba. W naszej placówce nigdy wcześniej nie doszło do takiej sytuacji, a odbierający byli niejednokrotnie legitymowani”.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Kiedy dziecko jest gotowe, by pójść do przedszkola? - film
Kiedy dziecko jest gotowe do pójścia do przedszkola? Jakie umiejętności powinno posiadać?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy