powrót dzieci do szkół koronawirus w szkołach
fot. Adobe Stock

Dzieci wracają do szkół: coraz więcej przypadków koronawirusa

Dzieci z kolejnych klas szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Jednocześnie pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem. Tym razem, inaczej niż jesienią, częściej niż nauczyciele chorują dzieci!
Magdalena Drab
powrót dzieci do szkół koronawirus w szkołach
fot. Adobe Stock
Powrót dzieci do szkół jest bacznie obserwowany przez służby sanitarne. Okazuje się, że zaledwie kilka dni po tym, jak w szkołach pojawili się pierwsi uczniowie z klas I-III, wykryto wśród nich przypadki zakażeń koronawirusem.

Dzieci wracają do szkół: przybywa uczniów chorych na Covid-19

4 maja w szkołach pojawili się uczniowie klas I-III, a 17 maja naukę w trybie hybrydowym rozpoczną dzieci z klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Tymczasem dzieci w szkołach coraz częściej zarażają się koronawirusem: przypadki zakażeń wykryto już u kilku uczniów z poznańskich podstawówek. Sanepid w Poznaniu potwierdza, że powrót dzieci do szkół w maju br. wiąże się z większą liczbą zachorowań na Covid-19 wśród dzieci niż wśród nauczycieli. Ci ostatni już od lutego mogli szczepić się przeciw Covid-19.

„Mamy kolejne szkoły, gdzie są zawieszone zajęcia. To są dwie szkoły podstawowe w Poznaniu i jedna szkoła podstawowa w Murowanej Goślinie. Nie ma ognisk. Są to pojedyncze zachorowania, ale klasa wówczas jest objęta kwarantanną” – powiedziała Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu cytowana przez Radio Zet. 

Pierwsze przypadki zachorowań na Covid-19 u dzieci odnotowano już w piątek 7 maja, czyli zaledwie kilka dni po rozpoczęciu nauki stacjonarnej w szkołach. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy