GRY
 
 

Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego - 8-9.06, Toruń

Zapraszamy do Torunia na Festiwal Folkloru Wiejskiego w wykonaniu dzieci.

festiwal, festyn
fot. M. Kosicki
W dniach 8-9 czerwca 2013 r. amfiteatrem Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu po raz 32. zawładną toruńskie przedszkolaki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego: Hejże dzieci, hejże ha!, nawołuje do wspólnej zabawy. Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru, nauki elementów śpiewu i tańca ludowego, a przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych. Bogaty wybór wiejskich zabaw, których ponadczasowa wartość wyraża się w ich walorach edukacyjnych, wychowawczych i społecznych to niewyczerpana skarbnica narzędzi do pracy z dziećmi. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu zaproponowali nauczycielom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Grupy przedszkolaków od miesiąca odbywają próby w muzealnym amfiteatrze.
 
 
W sobotę i niedzielę na scenie wystąpi 30 zespołów, a więc ponad 700 dzieci, które zaprezentują przygotowane programy przed najżyczliwszą widownią złożoną z rodziców, dziadków, krewnych i sympatyków tej imprezy, cieszącej się rokrocznie zainteresowaniem licznych mieszkańców Torunia. Warto więc w najbliższy weekend zajrzeć do Muzeum. Przegląd jest współfinansowany przez Gminę Miasta Toruń. Fundatorem pomocy dydaktycznych dla występujących przedszkoli jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa dziecięcych prac plastycznych pt. Dawno temu, na wsi... wykonanych przez dzieci 6-letnie z oddziałów „O” w toruńskich szkołach podstawowych.
 
 
 
8-9 czerwca (sobota-niedziela), godz. 10.00-13.00
 
XXXII Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego Hejże dzieci, hejże ha!
 
Amfiteatr, wstęp wolny.
 
www.etnomuzeum.pl
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj