Wypadek
fot. Twitter

To maleństwo przeżyło wypadek samochodowy. To prawdziwy cud!

Ratownicy na miejscu tragedii nie spodziewali się noworodka. Nikt nie jest w stanie dokładnie wyjaśnić, jak maluch ocalał.
Dominika Bielas
Wypadek
fot. Twitter
Do tragicznego wypadku doszło w południowo-wschodniej Brazylii, między Sao Paulo i Curitiba. Kierowca ciężarówki przewożącej deski, nagle stracił kontrolę nad pojazdem i wywrócił pojazd na autostradzie. Siła uderzenie wyrzuciła pasażerkę z pojazdu. Ta zmarła przygnieciona przez deski. Sanitariusze nie mieli pojęcia, że kobieta nie była sama.

Tragiczny wypadek

Sanitariusz, który przybył na miejsce wypadku, wiedział, że kierowca jest ranny, a pasażerka została przygnieciona przez deski. Miał świadomość, że najpewniej nie żyje. Bardzo się zdziwił, gdy usłyszał płacz dziecka. Okazało się, że na poboczu kilka metrów dalej leży noworodek. Zszokowani medycy odkryli, że siła uderzenie dosłownie wyrwała dziewczynkę z łona mamy, a pępowina najpewniej pękła podczas wypadku. Dziecko odnaleziono na trawie bez większych zadrapań.
Dziewczynka trafiła do szpitala i aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Personel nadał jej imię Giovanna, co oznacza "chroniony przez Boga". Jak zdradzają położne noworodek rzadko płacze i jest bardzo spokojny. Matka maluszka w chwili wypadku była w 39. tygodniu ciąży i niestety nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Władze próbują zidentyfikować kobietę i tym samym odnaleźć rodzinę noworodka. Jeśli nie uda się tego zrobić, dziecko trafi do domu dziecka. Kierowca powiedział ekipom ratowniczym, że jej nie zna i tylko ją podwoził. Mężczyzna, został oskarżony już o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Źródło: dailymail.co.uk, thesun.co.uk

Zobacz także:
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy