GRY
 
 

Dziecko czasem zapomina, jak niebezpieczna jest zabawa przy ulicy...

Gdyby nie szybka reakcja kierowcy autobusu, ta dziewczynka mogła zginąć na miejscu. Zobaczcie film!

Często chodzimy z dziećmi na spacery, czy przejażdżki. Przez wiele miast przebiegają ścieżki rowerowe, usytuowane wzdłuż głównych ulic. Czasem jednak dziecko zapomina, że nie może opuszczać chodnika, nawet za cenę utraty drogocennej rzeczy.

To nagranie ogromnie nas poruszyło. Zamieszczamy je ku przestrodze dla innych, by po raz kolejny przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa.

Dziewczynka widoczna na nagraniu według zeznań świadków jechała ścieżką przeznaczoną dla rowerzystów. W pewnym momencie uciekła jej deskorolka którą się przemieszczała. Dziecko, niewiele myśląc i zupełnie nie rozglądając się na boki, ruszyło w ślad za zgubą, wbiegając wprost pod koła rozpędzonego pojazdu.

Kierowca gdańskiego autobusu wykazał się nie lada refleksem i zdążył wyhamować pojazd o ogromnej masie tuż przed ciałem dziewczynki. Ta dopiero po chwili zorientowała się w sytuacji i szczęśliwie powróciła na chodnik. Czy zdała sobie ona  w pełni sprawę, jak wielkie spowodowała ryzyko? Czy choć przez chwilę zastanowiła się, czy swoim niemądrym odruchem, mogła wyrządzić ogromną krzywdę innym? Zapewne nie…
 

Wbieganie dzieci na ulicę niestety zdarza się często. Wynika to w głównej mierze z żywiołowości dzieci, ale i być może braku rozmów i tłumaczeń. Warto więc może nawet z dzieckiem obejrzeć to nagranie i zastanowić się, jak uniknąć podobnej sytuacji we własnej rodzinie.

Zobacz także: źródło: gazeta.pl
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj