kabel w pęcherzu 10-latka
fot. Adobe Stock

Dziecko latami chodziło z kablem w pęcherzu moczowym!

Ojciec chłopca nie powiedział, co wydarzyło się 5 lat wcześniej, więc lekarze byli zszokowani tym, co wyciągnęli z pęcherza dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
kabel w pęcherzu 10-latka
fot. Adobe Stock
W Fuzhou w Chinach do szpitala trafił chłopiec w wieku 10 lat. Przywieźli go rodzice, gdyż dziecko skarżyło się na częste i silne bóle w podbrzuszu. Badania wykazały krew w moczu u dziecka, a badanie obrazowe – że ma ono jakieś obce ciało w pęcherzu. Początkowo lekarze nie wiedzieli, co widzą na wyniku badania. Dopiero dokładniejsza diagnostyka wykazała, że chłopiec ma w pęcherzu 1,5 m kabla w gumowej osłonce!

Dziecko przez 5 lat chodziło z kablem w pęcherzu

Dziecko trafiło do specjalistycznego szpitala dziecięcego w stolicy prowincji. Zespół doświadczonych urologów podjął się operacji usunięcia kabla. Przez niewielkie nacięcie wprowadzili szczypce, którymi wyciągnęli obce ciało. Kabel był we wnętrzu pęcherza splątany. To stan zapalny pęcherza wywołał silny ból podbrzusza.

Lekarz przeprowadzający operację powiedział, że usuwał już z ciał dzieci najróżniejsze ciała obce, ale z takim przypadkiem spotkał się pierwszy raz. Ojciec dziecka powiedział, że chłopiec 5 lat temu sam wsunął sobie kabel do cewki moczowej, co lekarz skomentował, że „pewnie był ciekaw swojej własnej anatomii”. 

To nie pierwszy taki przypadek na świecie. Na temat kabli w pęcherzu moczowym powstał raport lekarzy z Indii. Opisali w nim 3 przypadki, gdy do szpitala trafili chłopcy lub młodzi mężczyźni z kablami w pęcherzach. 

Masz syna? Uważaj, żeby i on nie wpadł na podobny pomysł!

Przeczytaj także:
Redakcja poleca: Gdy rodzi się chore dziecko...
Czasem ciąża przebiega bez niepokojących objawów, a mimo to na świat przychodzi chore dziecko. Jak dowiadują się o tym rodzice? Czy mogą liczyć na wsparcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy