Chłopiec stoi na stole kuchennym w bieliźnie
fot. Fotolia

"Dziecko, musisz nosić spodnie!" Przeczytaj przezabawny list mamy do 3-latka

Maluchy i spodnie nie zawsze idą w parze... Ta mama postanowiła, że przekona 3-letniego synka do noszenia spodni. Zrobiła to w bardzo zabawny sposób... Przeczytajcie jej list! :)
Hanna Szczesiak
Chłopiec stoi na stole kuchennym w bieliźnie
fot. Fotolia

List mamy do 3-latka:


"Drogi 3-latku,

Kocham cię jak na księżyc i z powrotem, do nieskończoności i dalej, bardziej niż mogą to wyrazić słowa... ale musimy porozmawiać. Musimy porozmawiać o spodniach. Tak, spodniach. Co więcej, chciałabym porozmawiać o twoich spodniach.

Widzisz to?To są spodnie. Ze spodniami jest tak, że każdy je nosi. Dlaczego? Cóż, ludzie noszą spodnie z różnych powodów, wliczając to:
  • ciepło
  • komfort
  • wstyd
  • higienę
  • dla spokoju tych wszystkich ludzi wokół, którzy też noszą spodnie
  • takie mamy prawo
Masz całą szafę wypełnioną spodniami, które przykryją twoje ciasteczka. Możesz nosić długie lub krótkie, dresowe albo dżinsowe, dopasowane albo elastyczne. Szczerze mówiąc mam gdzieś, co masz na pupie, dopóki masz na niej cokolwiek.

Nieważne, jak twój strój wygląda. Nieważne, czy twoje ubrania pasują. Nieważne, czy nosisz skarpetki. Każdą z tych kwestii możemy przedyskutować, przez ponad 7 lat macierzyństwa nauczyłam się kompromisów. Ze spodniami jest inaczej: w kwestii spodni nie będziemy dyskutować. Pozwoliłam ci chodzić po sklepie w przebraniu Batmana. Byliśmy na zakupach, gdy byłeś ubrany jak księżniczka. Na placu zabaw miałeś dwa różne buty. Jesteś trzecim dzieckiem i wiem, że starasz się wyrazić swoją odrębność. Rozumiem to, serio. Musisz jednak znaleźć sposób, żeby robić to w spodniach. Gdybym wybiegła na ulicę bez spodni, szybko by mnie aresztowali. Musisz je nosić w sklepie, w bibliotece, na placu zabaw. (...)

Ta spodniowa wojna jest wykańczająca. Wywiesiłabym białą flagę, gdyby nie to, że nie mogę. Dlaczego? Bo w kwestii spodni nie ma dyskusji. Czy możemy walczyć o coś innego? Koszulkę, buty? Coś innego niż spodnie?

Kocham cię, ale kocham cię bardziej, gdy nosisz spodnie.

Całuję,
Twoja wykończona matka (która całkiem lubi nosić spodnie, zwłaszcza te od jogi)"

Która z was miała bądź ma podobny problem? Ręka w górę!

Czytaj także: Chciałam kupić dzieciom buty. Wiem, jak błędy popełniłam!

Źródło: scarymommy.com
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy