wielkanocne pisanki, ozdabianie jajek z dzieckiem
fot. Fotolia.pl

Nie chce malować jajek? Ozdóbcie je inaczej!

Nie wszystkie maluchy pałają wielką miłością do kredek, farb i pisaków. Jeśli martwisz się, że twoje dziecko nie zechce przyozdobić ani jednej pisanki, spróbuj do tematu podejść inaczej.
Małgorzata Wódz
wielkanocne pisanki, ozdabianie jajek z dzieckiem
fot. Fotolia.pl

Czasem łatwiej niż do rysowania czy malowania zachęcić malucha do wycinania, darcia, klejenia albo lepienia z plasteliny. 

Jajko wydzieranka

Podarcie kolorowych kartek na kawałki to duża frajda dla każdego malucha. Najmniejsze kawałki papieru pomóż maluszkowi nakleić na posmarowane klejem jajko. Możesz powycinać z gazety kwiatki, autka, zdjęcia ludzi i zachęć dziecko do pisankowych kolaży. Małym nakładem pracy maluszek uzyska duży efekt – a to zmotywuje go dalszej twórczości. 
 
Jajko kolorowankę można też obklejać, nie tylko kolorowym papierem, ale także potłuczonymi skorupkami
Redakcja poleca: Ozdoby wielkanocne - Podstawki do jajek - film
Zobacz jak w prosty sposób dziecko może zrobić wielkanocną podstawkę do jajek.

Jajko w plastelinie

Dwu-trzylatki lubią eksperymentować z plasteliną i ciastoliną. Kto powiedział, że nie można nimi przyozdobić jajeczka. Gniecenie, dzielenie na kawałki, krojenie, przeciskanie przez praski i foremki to wciągająca zabawa. Może przy okazji ulepicie wielkanocne kurczaki czy zajączki. Lepienie ćwiczy dłonie, wyrabia mięśnie, siłę ucisku (to wszystko przyda się w przedszkolu i szkole). Jest też niezłym ćwiczeniem dla wyobraźni.

Pisanki można także zdobić kolorową wełną i sznurkiem.

Jajko detektywa 

...czyli z odciskami palców. To najprostszy sposób do ozdobienia jajek z użyciem farb. Wystarczy tylko umoczyć w nich paluszki i zostawiać na skorupce barwne ślady. Podobno kropki są znów modne tej wiosny...
Zobacz także inne pomysły na Wielkanocne ozdoby i dekoracje

A gdy dziecko znudzi się pracą nad pisankami wydrukuj labirynt wielkanocny i pobawcie się nieco inaczej. Dla fanów zabaw z kredkami przygotowaliśmy zaś fantastyczny zbiór wielkanocnych kolorowanek do druku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy