matka zagroziła, że spali zabawki syna
fot. Adobe Stock

Dziecko nie chciało jeść, więc mama postanowiła spalić jego zabawki. Później tłumaczyła, że to żart

Mama 7-letniego chłopca została skrytykowana po tym, jak publicznie przyznała, że karze swojego syna, paląc jego kolekcjonerskie karty z Pokemonami. Nie pomogły jej tłumaczenia, że tylko żartowała.
Hanna Szczesiak
matka zagroziła, że spali zabawki syna
fot. Adobe Stock
Liz Mair, 43-letnia konsultantka polityczna, napisała na Twitterze, że w ramach kary za niewykonywanie podstawowych obowiązków postanowiła ukarać syna, niszcząc jego zabawki. W kolejnym tweecie wytłumaczyła, że chłopiec nie chce jeść. Gdy przychodzi ze szkoły z pełną śniadaniówką, musi więc liczyć się z tym, że mama spali jedną z jego kart. Gdy nie zje do końca obiadu – straci kolejną.

Chciała ukarać syna, niszcząc jego zabawki

Mama wyjaśniła, że robi to z troski o syna – chłopiec niewiele waży, więc aby go zmusić do jedzenia – i przybrania na wadze – postanowiła uciec się do tej niekonwencjonalnej metody. Na ostrą – i słusznie! – reakcję ze strony internautów nie musiała długo czekać.
 
Wielu użytkowników Twittera, zwłaszcza rodziców, było oburzonych stosowaniem tego typu metod wychowawczych. W końcu jeśli dziecko nie chce jeść, należy mu pomóc, nie karać. Być może nie jest „niejadkiem”, a zmaga się z problemami, które należy zdiagnozować? W końcu brak apetytu lub celowe niejedzenie można świadczyć zarówno o chorobach fizycznych, jak i psychicznych, ale też o trudnościach w szkole.
 
W dyskusję włączył się nawet aktor Seth Rogen, który poradził 43-latce, by lepiej doceniła wartość kart swojego dziecka – w przyszłości chłopiec może ich potrzebować, by opłacić terapię.
 
Kobieta przyznała w końcu, że jej tweety miały żartobliwy charakter, ale skoro udało jej się wywołać tak żywą dyskusję, być może powinna częściej poruszać kontrowersyjne tematy. Byle tylko nie powielała szkodliwych wzorców, które mogą wyrządzić dziecku ogromną krzywdę…
 
Źródło: The Sun, YAHOO!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak mądrze karać i nagradzać dziecko - film
Pewnie chcielibyśmy, by dziecko zawsze zachowywało się bez zarzutu. Ale tak nie jest. Co zatem zrobić, gdy dziecko pomimo naszych próśb czy zakazów coś zbroiło? Najważniejszą zasadę mądrego karania i nagradzania dziecka tłumaczy pediatra.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy