GRY
 
 

Dziecko odrabiające lekcje przy świetle z restauracji McDonald's

Sprawdź, ile może zdziałać jedno zdjęcie! Czytając historię tego chłopca doceniamy to, co mają nasze dzieci.

bezdomny chłopiec, odrabianie lekcji
fot. Joyce Gilos Torrefranca
Przypadkowe spotkanie studentki medycyny z filipińskiego miasta Mandaue i młodego bezdomnego chłopca odrabiającego swoją pracę domową przy świetle z restauracji McDonald's zaowocowało "wirusową" falą wsparcia, które miejmy nadzieję, odmieni życie chłopca na zawsze.

Daniel Cabrera i jego matka Christina Espinosa zostali bez ojca i męża, który zmarł w więzieniu. Wraz z przyrodnimi braćmi odkąd spłonął ich dom, żyją w baraku za sklepem, w którym mama pracuje. Nie ma w nim elektryczności. Pomimo tych trudności, dziewięcioletni Daniel każdej nocy sumiennie odrabia swoją pracę domową przy pomocy jedynego ołówka, jaki posiada.

Zobacz też: Dziewczynka po raz pierwszy założyła okulary i... musicie zobaczyć jej reakcję! Wzruszające

Tak było, zanim owa studentka, Joyce Gilos Torrefranca zobaczyła go i zrobiła mu zdjęcie, które od tego czasu rozprzestrzeniło się po internecie jak wirus. Daniel otrzymał stypendia i wsparcie od filipińskich polityków i ludzi z całego świata!

Joyce napisał później na Facebooku: "Nie sądziłam, że proste zdjęcie może tyle zdziałać. Dziękuję wam za udostępnianie zdjęć. Dzięki temu byliśmy w stanie pomóc w dotarciu do Daniela i spełnieniu jego marzenia.".

 

Zobacz też: Dziecko utonęło we własnym łóżku. Uważaj na suche utonięcia!
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj