Ksiądz podczas mszy wyprosił dziecko z kościoła
fot. Fotolia

Dziecko płakało w trakcie kazania. Ksiądz wyprosił je z kościoła

Oburzeni parafianie z Oleśnicy złożyli skargę u proboszcza. Czy zachowanie księdza było uzasadnione?
Hanna Szczesiak
Ksiądz podczas mszy wyprosił dziecko z kościoła
fot. Fotolia
Jak podaje "Gazeta Wrocławska", podczas niedzielnej mszy w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, ksiądz wyprosił płaczące dziecko i jego rodziców. Oburzeni parafianie poszli ze skargą do proboszcza.

Kościół nie dla wszystkich?

Podczas niedzielnej mszy dla dzieci, ksiądz wygłaszający kazanie poprosił, aby wyprowadzono z kościoła jednego z płaczących maluchów. Jego apel nie był skierowany do konkretnego dziecka, dlatego po tych słowach kilkoro rodziców wyszło wraz z dziećmi z kościoła. Zaskoczeni słowami księdza parafianie opowiedzieli o tej sytuacji proboszczowi. Proboszcz przyznał, że rzeczywiście doszło do takiej sytuacji, ale słowa księdza nie były "wybuchem złości, a jedynie grzeczną prośbą".

Zobacz także: Pierwszy raz w kościele z dzieckiem

Mnie również dziwi takie zachowanie księdza, tym bardziej że msza, podczas której wygłaszał kazanie, była skierowana do dzieci. Każdy, kto uczestniczył w takiej mszy, wie, że maluchy często płaczą, wiercą się i biegają po świątyni, a rodzice nie zawsze są w stanie je uspokoić.
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.

Kościół przyjazny dzieciom

Nie w każdej parafii dochodzi do takich sytuacji, jak w kościele w Oleśnicy. Mieszkańcy warszawskiej Białołęki w ramach budżetu partycypacyjnego zaproponowali utworzenie kącika zabaw dla dzieci przy kościele na ul. Klasyków. "Kącik miałby zostać wyłożony grubą wykładziną dywanową, a parapet przy oknie zostałby przeznaczony pod miejsce do siedzenia z wykorzystaniem grubych poduszek. Poza tym w pomieszczeniu miałyby znaleźć się jeszcze: materiałowy namiot/domek, stolik z krzesełkami oraz materiały do rysowania, miękkie pufy do siedzenia, zabawki nawiązujące do opowieści biblijnych" – czytamy na portalu wawalove.pl.

Kilka dni temu opublikowaliśmy galerię obrazów udowadniających, że karmienie piersią jest zupełnie naturalne, nawet w kościele. Jedna z naszych czytelniczek zauważyła, że w kościele dominikanów w Warszawie są nawet kąciki dla mam karmiących piersią. Jak widać są miejsca, w których rodzice z dziećmi mogą czuć się mile widziani!

Jak wy oceniacie zachowanie księdza? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Panna młoda w białej sukni i z dzieckiem przy piersi?

Źródło: gazetaworclawska.pl, wawalove.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy