fot. Fotolia

Ten wypadek to ostrzeżenie dla nas wszystkich!

Poruszyła nas ogromnie śmierć tego dziecka. Ładowarka zostawiona w kontakcie – każdemu z nas się to zdarza!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Ta historia jest niestety bardzo prawdziwa. Każdemu z nas zdarza się zostawić ładowarkę od telefonu w kontakcie i wyjść z pokoju. Chwila nieuwagi tej mamy, kosztowała życie jej dziecko.

Technologia zajmuje ważne miejsce w każdym domu. Telefony komórkowe to absolutny standard, często zapominamy więc, że nie są one całkiem bezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Gdy bateria pada, podłączamy aparat szybko do kontaktu i gotowe. Potem odpinamy telefon od kabla i... biegniemy do innych spraw. Dla małego dziecka, taki wiszący kabelek to prawdziwa atrakcja...

Kobieta wraz z dzieckiem przebywała w mieszkaniu. Wykonywała jakieś czynności, gdy zauważyła, że z pokoju obok nie dobiegają dźwięki, świadczące, że jej córeczka się bawi. Gdy weszła do pomieszczenia, jej dziecko leżało na podłodze i nie dawało oznak życia. Od razu wezwano lekarza, który po przyjeździe potwierdził śmierć dziecka.

Czytaj także: Dziecko wkłada wszystko do buzi

Okazało się, że maluch podszedł do kabelka od ładowarki, która to pozostała w kontakcie po ładowaniu. Dziecko wsadziło sobie przewód do buzi i zaczęło ssać. Zostało porażone prądem w wyniku czego nastąpił wstrząs, uszkodzenie narządów wewnętrznych i zatrzymanie akcji serca. Nie było szansy na ratunek...

Czytaj: Pierwsza pomoc w rytmie ulubionych piosenek

Wielu rodziców po tej wiadomości przyznało się, że im także zdarza się zapomnieć wyjąć wtyczkę ładowarki z gniazdka. Nie zdawali sobie sprawy, jak niebezpieczne może to być dla dziecka, które z racji swojego wieku interesuje się wszystkim tym, czym nie powinno i wszystko z radością wkłada do buzi.

Jak reagować w takich przypadkach?

Ogromnie ważny jest czas naszej reakcji. Jeżeli jesteśmy świadkami zdarzenia, możemy oczywiście przeprowadzić masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Jak to zrobić? Czytajcie tutaj.

Zdarza Ci się zapomnieć o ładowarce i nie wyjąć jej z kontaktu?

Czytaj także: Kiedy kupić dziecku telefon komórkowy?

źródło: popsugar
Redakcja poleca: Jak przewozić małe dziecko na rowerze? (video)
Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając fotelik rowerowy dla dziecka. Poznaj cechy dobrego fotelika rowerowego.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 42 głosy

Zobacz także

Popularne tematy