GRY
 
 

Dzieci uwielbiają tańczyć

Okazuje się, że dryg do tańca potrafią już mieć najmłodsze dzieci. Takiego poczucia rytmu może im pozazdrościć wielu dorosłych. Zobacz film, jak potrafi tańczyć małe dziecko. Kapitalna zabawa gwarantowana!

tańczące dziecko, dziecko tańczy, muzyka
fot. mat. YouTube
Dzieci lubią tańczyć i robią to niemal instynktownie. Jeśli jednak chcesz, by twoje dziecko tańczyło tak ślicznie jak chłopczyk na filmie, już od najmłodszych lat zaprzyjaźnij je z muzyką.

Zacznij od kołysanek

Włączaj swojemu niemowlakowi kołysanki już od urodzenia i sama mu śpiewaj (nawet jeśli twoim zdaniem fałszujesz, twoje śpiewanie dla dziecka będzie bardzo atrakcyjne).
Redakcja poleca: Dziecko słuchając muzyki szybciej zaczyna mówić
Muzyka rozwija wyobraźnię, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, a także przyspiesza naukę mowy. Sprawdź, jak wykorzystać muzykę w rozwoju niemowlaka.

Włączaj dziecku muzykę klasyczną

To właśnie ona najkorzystniej wpływa na rozwój mózgu. Szczególnie polecane są utwory barokowe Vivaldiego, Telemanna, Bacha – wspomagają i przyśpieszają proces przyswajania wiedzy.

Zachęć dziecko do tańca

Kiedy dziecko podrośnie, kup dla niego płytę ze skocznymi piosenkami śpiewanymi przez przedszkolaki – przekonasz się, że szybko zacznie podrygiwać w rytm muzyki. Zachęć je do tego, sama pokazując jak może podskakiwać, tańczyć w kółeczko, machać rączkami. To świetna zabawa dla dziecka i ciebie.

Czytaj też: Muzyka czyni cuda: rozwija, relaksuje, leczy

Co daje muzyka i taniec?

Wg badaczy dzieci, które od najmłodszych lat mają kontakt z muzyką, łatwiej się koncentrują, mają lepszą pamięć, szybciej łapią obce słówka i lepiej radzą sobie z matematyką. Ich umysły są po prostu bardziej sprawne i otwarte.

Obejrzyj film, jak dziecko tańczy:

Doładuj
Przeładuj