GRY
 
 

Lekarze zwlekali z wykonaniem cesarki – dziecko zmarło...

Dlaczego doszło do tej sytuacji? Jaką karę ginekologom wymierzył Sąd we Wrocławiu?

wyrok sądu Wrocław ginekolog błąd lekarski
fot. Fotolia
Czy kobieta, której dziecko przez niedopatrzenie lekarzy zmarło, a ona sama w wyniku powikłań, już nigdy nie będzie mogła zostać matką, doczekała się sprawiedliwości?

Lekarze w klinice przy ul. Chałubińskiego, przez 5 dni nie podjęli decyzji o cesarskim cięciu, uważając, że kobieta ma wyłącznie problemy gastryczne, a dziecku nic nie zagraża. Dziecko niestety udusiło się w łonie matki, a tej w wyniku komplikacji lekarze musieli usunąć macicę. 

Oskarżonych było dwóch lekarzy - jeden, który przyjął kobietę na oddział i źle ocenił sytuację, a drugi, który jako ostatni zajmował się kobietą w czasie, gdy pod swoją opieką miał 90 innych ciężarnych. 
 
Kary wymierzone lekarzom to: pierwszemu za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka- 2 lata w zawieszeniu, drugiego sędzia uznał za niewinnego. Skazany lekarz, pracujący w zawodzie przez 48 lat nie chciał zgodzić się z werdyktem i wnosił o uznanie jego niewinności. Wyznał przed sądem, że zrobił wszystko co mógł, by pomóc pacjentce. - W sumie, ratując życie pacjentki, wykonałem sześć operacji, a nad Dolnym Śląskiem nieustannie krążył helikopter, zbierając dla niej krew potrzebną do transfuzji. To ja uratowałem tę kobietę, jak i wiele istnień w ciągu 48 lat mojej pracy - mówi ginekolog podczas mowy końcowej, wnosząc o uniewinnienie. - Jest mi bardzo przykro, że oskarża się mnie za uratowanie pacjentce życia – zakończył.

Sprawa we wrocławskim sądzie ciągnęła się od wielu lat. Wyrok jest już prawomocny, po tym jak w ubiegłym roku od decyzji sędziego odwołały się wszystkie strony. Czy wyrok który zapadł będzie zadowalający dla kobiety, która tak wiele straciła? Na decyzję sądu czekała... prawie 10 lat!

Jakie są wskazania do cesarskiego cięcia?
Kiedy robi się cesarskie cięcie?

źródło: rynekzdrowia.pl, wyborcza.pl
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci