czupryna u noworodka
fot. Twitter

Dziecko urodziło się z bujną czupryną. Włosy było widać nawet na USG!

Pewna mama z Irlandii pokazała nagranie z badania USG: widać na nim dziecko z długimi włosami. Po urodzeniu dziewczynka zaskoczyła wszystkich bujną fryzurą – jak to możliwe?
Magdalena Drab
czupryna u noworodka
fot. Twitter
Irlandka poszła na rutynowe badanie USG w 34. tygodniu ciąży. Widok zaskoczył i ją, i lekarkę! Nienarodzona dziewczynka miała tak gęste włosy, że było je wyraźnie widać na monitorze.

Noworodek z bujną czupryną

Dziecko miało długie włosy już w brzuchu mamy. Kobieta nie spodziewała się, że zobaczy je na USG, była pewna, że dzieci rodzą się z gładką główką. Po porodzie jednak wszystko się potwierdziło: mała Alexandra urodziła się z gęstą, ciemną czupryną. Jej włosy robią wrażenie!

„Z wcześniejszych badań wiedzieliśmy już, że na świat przyjdzie dziewczynka. Chcieliśmy sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także jak bardzo urosło. Kiedy lekarka odwróciła monitor w trakcie USG, zobaczyłam główkę pokrytą gęstymi włosami. Pomyślałam, że to niemożliwe. Mówiąc zupełnie szczerze, myślałam, że wszystkie dzieci rodzą się kompletnie łyse” – powiedziała mama w rozmowie z „The Sun”.
 
Zazwyczaj włosy u noworodka to tzw. meszek – jego długość nie przekracza jednego lub dwóch centymetrów. O długości i gęstości włosów decydują jednak czynniki genetyczne i czasem dzieci rodzą się z bujniejszą fryzurą.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy