Dziecko urodzone w worku owodniowym
fot. Facebook/Pregnancy Videos

Nie możemy oderwać oczu! Dziecko urodzone w worku owodniowym – zobacz film!

Ten film dokładnie pokazuje, jak wyglądają narodziny dziecka w worku owodniowym. To naprawdę rzadki widok, jesteśmy pod wrażeniem!
Hanna Szczesiak
Dziecko urodzone w worku owodniowym
fot. Facebook/Pregnancy Videos
Ten film dokładnie pokazuje, jak wyglądają narodziny dziecka w worku owodniowym. To naprawdę rzadki widok, jesteśmy pod wrażeniem. Zobacz niezwykły film!

Film z niezwykłego porodu

Takie filmy zapierają dech! Zobaczcie malucha urodzonego w worku owodniowym. Uwaga, dla niektórych film może zawierać kontrowersyjne treści.
 


 
Worek owodniowy to szczelna błona płodowa wypełniona płynem. Błona chroni dziecko przed urazami i bakteriami. W większości przypadków błona pęka przed porodem, jednak są przypadki, gdy dziecko rodzi się w tzw. czepku.
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Dziecko "w czepku urodzone"

Urodzenie dziecka w worku owodniowym nie jest powodem do strachu, worek w żaden sposób nie zagraża maluszkowi. Wręcz przeciwnie, o maluchach, które rodzą się w ten sposób, mówi się, że są "w czepku urodzone" i będą miały w życiu wiele szczęścia. W końcu taki poród to rzadkość – zdarza się raz na 80 000! Nic dziwnego, że maluchy urodzone w ten sposób są szczęściarzami.

Znacie kogoś, kto urodził się w worku owodniowym? Być może wasze dzieci albo wy same jesteście "w czepku urodzone"? Pochwalcie się w komentarzach!

Zobacz także: Dziecku w czepku urodzone. Co za zdjęcia!

Źródło: Facebook/Pregnancy Videos
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy