GRY
 
 

Dziecko w czepku urodzone - musicie zobaczyć te niezwykłe zdjęcia!

Te zdjęcia dokładnie pokazują, jak wygląda dziecko urodzone w worku owodniowym. Jesteśmy pod wrażeniem!

fot. The Crunchy Twin Mom
Taki poród nie zdarza się co dzień, można śmiało powiedzieć,  że jest rzadkością. Można z bliska zobaczyć, jak natura wspaniale wymyśliła ochronę płodu, by nie stała mu się krzywda w brzuszku mamy.

Worek owodniowy to szczelna warstwa błony płodowej wypełniona płynem. Błona ta w całości osłania dziecko w czasie ciąży. Spełnia ogromną rolę, gdyż chroni dziecko przed urazami, oraz bakteriami, jednocześnie dając bezpieczeństwo. 


fot. The Crunchy Twin Mom
Rzadko kiedy możemy zobaczyć dziecko, które urodziło się w worku owodniowym, gdyż ten zazwyczaj pęka. Stąd też odejście wód płodowych sygnalizujących początek porodu. U wielu kobiet worek owodniowy przebijany jest przez położną w czasie porodu, by przyspieszyć akcję porodową. 


fot. The Crunchy Twoin Mom
Nie mamy się co martwić, jeżeli worek nie pęknie, gdyż nie stanowi to zagrożenia dla dziecka. Urodzenie dziecka w worku owodniowym, zwane popularnie "urodzeniem w czepku" jest rzadkością i warto zobaczyć zdjęcia z takiego wydarzenia. Według badań, 1 na 80 tys. dzieci rodzi się właśnie w ten sposób. 


fot. The Crunchy Twin Mom

O osobie, która przyszła na świat w ten sposób mówi się, że jest szczęściarzem i powinna mieć w życiu fart. Tego właśnie życzymy maluszkowi!

Czy znacie kogoś, kto urodził się w worku owodniowym? A może wasze dzieci także urodziły się w nietypowy sposób? Piszcie w komentarzach.

Zobacz ten film, a przestaniesz bać się porodu.
Historia narodzin, których nigdy nie zapomnisz...
Redakcja poleca: Jak szybko urodzić? Poznaj sposoby mam
Co robią kobiety, by przyspieszyć poród? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na szybki poród. Który wybrałabyś dla siebie?

Ocena (7 ocen)

5.3
Doładuj
Przeładuj