dziecko wyszło ze żłobka
fot. Adobe Stock

Dziecko wyszło samo ze żłobka, przeszło ulicą kilkaset metrów!

Dziewczynka sama wydostała się z placu zabaw. Niezauważona przez opiekunki wyszła na ulicę, była zdezorientowana i mocno przestraszona. Co jeszcze bardziej przerażające, panie ze żłobka nawet po dłuższym czasie nie dostrzegły zniknięcia dziecka, a wypytywane przez policjantów zaprzeczały, że znaleziony maluszek był pod ich opieką.
Magdalena Drab
dziecko wyszło ze żłobka
fot. Adobe Stock
Półtoraroczna dziewczynka pokonała kilkaset metrów, idąc obok ruchliwej ulicy, zanim zwrócił na nią uwagę pracownik pobliskiej myjni. Dziecko błyskawicznie trafiło pod opiekę policjantów. Jak mogło dojść do tak szokującej sytuacji?

Dziecko wyszło ze żłobka, panie nic nie zauważyły!

Dziewczynkę znaleziono na olsztyńskiej ulicy w czwartek rano. 16-miesięczny maluszek był zapłakany i wystraszony, znajdował się już kilkaset metrów od żłobka. Szybko zajęli się nim wezwani na miejsce policjanci, którzy przewinęli dziewczynkę i zapewnili opiekę do czasu przyjazdu rodziców. Gdy tylko dziecko poczuło się bezpieczniej, zasnęło na rękach funkcjonariuszki. 

Nie wiadomo, jak dziewczynka wydostała się ze żłobka. Najbardziej jednak przeraża fakt, że opiekunki nie zauważyły jej zniknięcia. Nawet podczas rozmowy z policjantami, którzy próbowali ustalić, skąd dziecko wzięło się na ulicy, zaprzeczały, jakoby maluszek był pod ich opieką! Dopiero gdy zobaczyły zdjęcie dziewczynki, zorientowały się, że znalezione dziecko to faktycznie ich podopieczna. 

„Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, w jaki sposób opiekunowie mogli nie zauważyć, że dziecko wyszło z placu zabaw niepilnowane. Sporządzana jest szczegółowa dokumentacja, przepytywane opiekunki. Dziewczynka przeszła kilkaset metrów chodnikiem, gdzie w pobliżu była ulica. Jej ojciec złożył zawiadomienie w sprawie narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednią utratę zdrowia i życia” – powiedział Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Za bezpośrednie narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia osobom sprawującym nad nim opiekę grozi do 3 lat więzienia.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Będzie więcej żłobków na uczelniach
Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy