Dziecko z astmą wyrzucone z samolotu przez BRAK MASECZKI!
fot. Adobe Stock, Twitter

Dwuletni chłopiec z astmą został wyrzucony z samolotu, bo NIE MÓGŁ WYTRZYMAĆ W MASECZCE!

Aktualne przepisy dla podróżnych w Stanach Zjednoczonych wymagają, by każda osoba powyżej dwóch lat w trakcie lotu miała na twarzy maseczkę ochronną. Jak się okazuje, przepisy te dotyczą także dzieci chorujących na astmę!
Joanna  Biegaj
Dziecko z astmą wyrzucone z samolotu przez BRAK MASECZKI!
fot. Adobe Stock, Twitter
W Stanach Zjednoczonych obowiązują bardzo rygorystyczne obostrzenia dla podróżujących. Dotkliwie przekonała się o tym mama dziecka chorego na astmę – z pewnością na długo zapamięta lot liniami American Airlines. Kobieta wraz ze swoim synkiem i jego babcią zostali wyrzuceni z samolotu w eskorcie policji. Powód wydaje się być absurdalny.

Atak astmy u dziecka w samolocie

Jak podaje serwis nationalfile.com, Amanda Pendarvis i jej syn Waylon podróżowali w poniedziałek (13.09.2021 r.) z Dallas do Kolorado. W pewnym momencie stewardessa zauważyła, że dziecko nie ma prawidłowo założonej maseczki na twarzy. Chłopiec na pokładzie samolotu dostał ataku astmy, przez co nie mógł wytrzymać z zakrytą buzią – maseczka utrudniała mu oddychanie.

Z relacji mamy chłopca wynika, że stewardessa ogłosiła pozostałym osobom podróżującym, że opóźnienie samolotu jest spowodowane tym, że „jeden z podróżnych nie przestrzega przepisów”. 

Mama z dzieckiem wyrzuceni z samolotu

Jak twierdzi mama chłopca, poinformowała ona obsługę samolotu o tym, że jej dziecko ma astmę. Okazała także negatywny test chłopczyka na COVID-19. Obsługa podjęła jednak decyzję o zawróceniu samolotu, a rodzina została wyrzucona z pokładu samolotu. Matka chłopca wyznała, że było to „najbardziej upokarzające i traumatyzujące doświadczenie” w jej życiu.

Linie American Airlines zezwalają na zwolnienie z noszenia masek osób z niepełnosprawnościami lub chorych, jednak wymagają od pasażerów wcześniejszego uzyskania takiego zwolnienia. Podobno rodzina Pendarvisów nie posiadała takiego dokumentu, jednak czy to powód, by wyrzucać 2-letnie dziecko z samolotu?!


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy