dziecko zamknięte w samochodzie
fot. Adobe Stock

Dziecko zamknięte w samochodzie podczas upału, tata w pracy. Doszło do tragedii!

Ojciec miał odwieźć syna do szkoły, ale zapomniał, że wiezie chłopca w samochodzie. Gdy mężczyzna wyszedł do pracy, dziecko zostało samo w nagrzanym aucie i spędziło tam kilka godzin. Niestety, ta historia skończyła się tragicznie.
Magdalena Drab
dziecko zamknięte w samochodzie
fot. Adobe Stock
Tata 5-latka z Knina w Chorwacji miał zawieźć do pracy żonę, a potem odprowadzić jeszcze do syna szkoły. Gdy kobieta wysiadła z samochodu, tata z dzieckiem śpiącym na tylnym siedzeniu skierował się prosto do swojego miejsca pracy, po czym wyszedł, zapominając o synu. Z racji panujących właśnie upałów nie mogło się to dobrze skończyć.

Tata zostawił dziecko w nagrzanym samochodzie

O sprawie szeroko rozpisują się chorwackie media, bo te tragiczne wydarzenia to dramat dla dziecka, jego rodziców, ale także szok dla lokalnej społeczności. Nie wiadomo, dlaczego ojciec zapomniał o swoim dziecku i poszedł do pracy. Prawdopodobnie zawiniło zwykłe roztargnienie. Chłopiec spędził w nagrzanym aucie co najmniej kilka godzin – ojciec wrócił na parking dopiero po skończonej pracy, dodatkowo zaalarmowany przez matkę 5-latka, która nie zastała dziecka w szkole. Trudno powiedzieć, czy chłopiec wzywał pomocy, bo samochód rodziny miał przyciemniane szyby, nikt więc nie mógł dostrzec dziecka. Ponadto w okolicy trwały prace budowalne, było głośno.

Roztrzęsiony tata znalazł syna na tylnym siedzeniu samochodu, siedzącego w zapiętym foteliku. Od razu podjął reanimację, ale niestety chłopiec już nie żył. Pod wpływem szoku mężczyzna stracił przytomność.

Przypominamy: w czasie upałów wnętrze samochodu nagrzewa się błyskawicznie, a temperatura w środku sięga 60-90°C. Takie auto to śmiertelna pułapka, nie wolno zostawiać w nim dziecka (ani zwierzęcia!) nawet na moment!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy