GRY
 
 

Dziecko zanosi się płaczem

Czy z zanoszącego się płaczu dziecko wyrasta? Jakie są przyczyny zanoszenia się malucha wyjaśnia położna.

Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog
dziecko zanosi się
fot. Fotolia
Grzesio ma pięć miesięcy. Martwi mnie to, że podczas płaczu bardzo często się zanosi. Co może być tego przyczyną i jak powinnam postępować? Dominika

Rzeczywiście niektóre niemowlęta tak przeraźliwie płaczą, że aż wpadają w bezdech, co popularnie nazywamy zanoszeniem się dziecka. Niestety, nie da się uniknąć płaczu dziecka, ale trzeba się starać, by dziecko jak najmniej płakało. Gdy dziecko zanosi się i traci oddech, trzeba szybko interweniować. Pomaga mocne dmuchnięcie w usta. Jeśli jednak takie sytuacje zdarzają się często, to proszę porozmawiać na ten temat z pediatrą. Być może zaleci badania. Na szczęście zanoszenie mija z wiekiem, dzieci z tego szczęśliwie wyrastają.
Redakcja poleca: Sposób na płacz dziecka - film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko płacze? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na uspokojenie dziecka, gdy płacze. Sprawdź, która zadziała w przypadku płaczu twojego dziecka.
Bożena Cieślak-Osik
Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

Pracuje w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek oceniających niemowlęta według skali Brazeltona.

Ocena (4 oceny)

2.8
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!