GRY
 
 

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Miejskie Wrocławia

21-22.01.2012r., Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza wszystkich seniorów wraz z wnukami do Pałacu Królewskiego.

Muzeum Miejskie Wrocławia
Już drugi raz Muzeum bierze udział w akcji „Muzealne Spotkania Pokoleń” I po zeszłoroczny Dniu Babci i Dziadka w Pałacu Królewskim jednego jesteśmy pewni: dla najmłodszych zwiedzających nie ma lepszego przewodnika po Muzeum niż babcia i dziadek!

Bo kto lepiej opowiada o pałacowych komnatach i wytwornych strojach niż Babcia? A o rycerzach i mundurach najwięcej wie oczywiście Dziadek.
W końcu historię Wrocławia najlepiej poznawać z tymi, którzy ją współtworzyli – NASZYMI BABCIAMI I DZIADKAMI.

W dniach - 21 i 22 stycznia – wstęp do Pałacu Królewskiego dla seniorów z wnukami jest BEZPŁATNY

Pałac Królewski ulokowany jest w ścisłym centrum Wrocławia, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 35. Po zakończonej 3 lata temu modernizacji zachwyca swoją skromną wytwornością i harmonijnymi proporcjami. We wnętrzach Pałacu swoją siedzibę znalazło Muzeum Historyczne (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia), które prezentuje wystawę stała „1000 lata Wrocławia”. W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Znalazły się tu rzeczy wyjątkowe i cenne, duża część z nich nie była nigdy wcześniej prezentowane we Wrocławiu. Do najciekawszych pokazywanych tu obiektów należą: najstarsza odznaka policyjna w Polsce z 1540 roku, słynny skarb z Bremy, elementy miejskiej architektury, archiwalne fotografie, gilotyna więzienna, która działała w mieście w 1945 roku, grafiki i ceramika Pabla Picassa, kostiumy teatralne i wiele innych rzadkich przedmiotów. W Pałacu Królewskim podziwiać można również zrekonstruowane królewskie apartamenty oraz dwie galerie malarstwa.

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj