pomysły na dzień babci i dziadka
fot. Fotolia

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka – wierszyki, życzenia, laurki i prezenty

Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.
Martyna Pstrąg
pomysły na dzień babci i dziadka
fot. Fotolia

Oto kilka sprawdzonych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka oraz garść dodatkowych podpowiedzi na to, jak podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. Rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami.

Spis treści:

Pomysł na dzień babci i dziadka – wspólny obiad

Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wybierzcie na tę okazję któryś z dni weekendowych – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami. Zaangażuj dziecko w przygotowanie poczęstunku – szykowanie potraw, nakrywanie do stołu. Podczas spotkania możecie uhonorować gości w dodatkowy sposób – różne pomysły na Dzień Babci i Dziadka poniżej:

Dzień babci i dziadka pomysł na upominek  – foto kalendarz

Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków ucieszy ich jeszcze bardziej, bo będzie oznaczał włożenie w niego całego serca. Kalendarz dla babci i dziadka można przygotować własnoręcznie albo przygotować go na stronie internetowej, która specjalizuje się w kalendarzach i fotoksiążkach. Zamiast kalendarza możesz po prostu wywołać piękne zdjęcie dziadków z wnukami i włożyć w ozdobną ramkę. 

Fajne pomysły na dzień babci i dziadka – domowe występy

Jeśli dziadkowie mieszkają daleko, można sfilmować i wysłać dziadkom płytę z nagraniem jak dziecko śpiewa, tańczy dla dziadków lub recytuje wierszyk, zabawną rymowankę lub życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Możesz też wysłać nagranie emailem lub wrzucić do sieci. Taka żywa laurka dla babci i dziadka może być wzruszającym prezentem.

Nie masz pomysłu na przedstawienie? Maluch może zaprezentować babci występ gimnastyczny (fikołki, podrzucanie piłki, wirowanie wstążką na patyku). Maluchy lubią śpiewać – łatwy w realizacji jest minirecital dla dziadków. W przygotowaniu występów pomogą wam:

Pomysły plastyczne na dzień babci i dziadka

Gdy dziecko samo wykonuje prezent dla bliskiej osoby, mocniej angażuje się w przeżywanie okazji, na którą go szykuje. Dowiaduje się też, że bardziej niż wartość materialna prezentu liczy się to, by podarowano go prosto z serca. Poniżej podpowiadamy, jakie upominki plastyczne można zrobić dla dziadków:

Dzień babci i dziadka pomysł na upominek

Jeśli twoje dziecko jest zbyt małe, aby własnoręcznie przyszykować prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, możesz w jego imieniu podarować swoim rodzicom i teściom okolicznościowe upominki. Dla tych, którzy potrzebują podpowiedzi, co sprezentować z tej okazji, mamy sporą garść pomysłów:

Mamy nadzieję, że z naszymi podpowiedziami uda się wam przygotować wyjątkowe prezenty dla dziadków, które będą dla nich miłą pamiątką i wyrazem miłości, jaką ich darzą wnuki i ich rodzice.

Zobacz też:

Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy