babcia i dziadek z wnukami
fot. Fotolia

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka – wierszyki, życzenia, laurki i prezenty

Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.
Martyna Pstrąg
babcia i dziadek z wnukami
fot. Fotolia

Babcie i dziadkowie to osoby szczególne – rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień dziadka 22 stycznia. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, uczcijcie święto dziadków z dzieckiem – niech przygotuje własnoręcznie robiony prezent dla babci albo laurkę dla dziadka. Jak jeszcze świętować Dzień Dziadków? 

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, by podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. 

Uroczysty obiad dla babci i dziadka

Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest także dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wybierzcie na tę okazję któryś z dni w weekend – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami, by uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dodatkowo wnuki mogą przygotować laurki dla babci i dziadka, które będą prezentem od serca.

Kalendarz z wnukami na Dzień Babci i Dziadka

Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków, ucieszy ich jeszcze bardziej, bo będzie oznaczał włożenie w niego całego serca. Kalendarz można przygotować własnoręcznie albo przygotować go na stronie internetowej, która specjalizuje się w kalendarzach i fotoksiążkach. Zamiast kalendarza możesz po prostu wywołać piękne zdjęcie dziadków z wnukami i włożyć w ozdobną ramkę. 

Domowe występy dla dziadków

Jeśli dziadkowie mieszkają daleko, można sfilmować i wysłać dziadkom płytę z nagraniem jak dziecko śpiewa, tańczy dla dziadków lub recytuje wierszyk, zabawną rymowankę lub życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Możesz też wysłać nagranie emailem lub wrzucić do sieci. Taka żywa laurka dla babci i dziadka może być wzruszającym prezentem. Gdy nie masz pomysłu na przedstawienie, maluch może zaprezentować babci występ gimnastyczny (fikołki, podrzucanie piłki, wirowanie wstążką na patyku). Maluchy lubią śpiewać – łatwy w realizacji jest minirecital dla dziadków.

Laurki dla babci i dzieła sztuki dla dziadków 

Gdy dziecko samo wykonuje prezent dla bliskiej osoby, mocniej angażuje się w przeżywanie okazji, na którą go szykuje. Dowiaduje się też, że bardziej niż wartość materialna prezentu liczy się to, by podarowano go prosto z serca. Poproś dziecko, by wykonało dla dziadków laurkę, która będzie prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której razem napiszecie życzenia dla babci i dziadka albo zabawną rymowankę o dziadkach.

Zobacz też:

Redakcja poleca: Dzień Babci i Dziadka - kiedy? Obejrzyj krótki film
Czy pamiętasz kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Zobacz wideo
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy