laurki na dzień babci i dziadka wzory
fot. Adobe Stock

Laurki na Dzień Babci i Dziadka – wzory do druku

Wydrukuj szablony i wzory laurek na Dzień Babci i Dziadka i daj dziecku do pokolorowania. Takie laurki do druku przydadzą się też dla małych dzieci, które jeszcze nie potrafią narysować laurki samodzielnie.
Laurki na Dzień Babci i Dziadka do druku to pomysł dla młodszych dzieci, które nie radzą sobie jeszcze z rysowaniem. Wystarczy wydrukować wzór laurki dla babci lub dziadka i pokolorować. Taka laurka może być jedynym, symbolicznym prezentem dla dziadków od dziecka, ale też dodatkiem do prezentu kupionego lub wykonanego samodzielnie.

Spis treści:
Laurki na Dzień Babci i Dziadka – wzory do wydruku

Laurki na Dzień Babci i Dziadka – wzory

Do wyboru mamy dla was dwa rodzaje laurek – składane oraz jednostronne. Te pierwsze po wydrukowaniu i pokolorowaniu trzeba złożyć, a w środku tak powstałego karnetu jest miejsce na życzenia dla babci lub dziadka. Jednostronne laurki można od razu wydrukować z życzeniami lub puste, aby wpisać własne życzenia, korzystając np. z cytatów o babci i dziadku albo z wierszyków o babci i dziadku.

Aby wydrukować wybrany szablon laurki dla babci lub dziadka, wystarczy kliknąć w obrazek i z okienka, które się otworzy, będzie można „puścić’’ go na drukarkę.

Laurka na Dzień Babci i Dziadka – szablon bez tekstu z gwiazdami

To dobre rozwiązanie, jeśli macie ochotę własnoręcznie dopisać dedykację lub życzenia. Warto znaleźć fajny cytat o babci lub dziadku i go umieścić przy obrazku.

laurki na dzień babci i dziadka szablon z gwiazdą bez tekstu
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Laurka na Dzień Babci i Dziadka – szablon bez tekstu, z serduszkami

Dziecko, które już samo zaczyna pisać, może samodzielnie napisać na laurce „dla Babci’’ albo „dla Dziadka’’. Litery kreślone niewprawną dziecięcą rączką będą wzruszające dla obdarowanej osoby.

laurki na dzień babci i dziadka szablon z sercami bez tekstu

Laurki dla babci z wierszem, gwiazdami i księżycem

Jednostronne szablony laurek dla babci mogą zająć całą stronę A4, a po pokolorowaniu można je oprawić. W ten sposób powstanie coś więcej niż laurka dla babci – będzie to prezent zrobiony przez dziecko, który babcia będzie mogła powiesić na ścianie lub postawić na komodzie.

laurki na dzień babci i dziadka laurka z wierszykiem dla babci

Laurka dla babci z wierszykiem o babci-wróżce

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie laurki dla babci dziecko dodatkowo urozmaiciło. Może na nich dorysować, co zechce. Nasze wzory laurek dla babci i dziadka są bardzo proste i nadają się do kolorowania nawet dla małych dzieci. Jednak te starsze mogą puścić wodze fantazji i uzupełnić je swoimi rysunkami lub dorysować więcej gwiazdek, baloników, serduszek, kwiatów.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z wierszykiem

Laurka dla babci z wierszykiem i serduszkami

Jeśli planujecie kolorowanie laurki dla babci farbkami, warto pokusić się o to, żeby szablon wydrukować na nieco sztywniejszym papierze, który pod wpływem wody nie zdeformuje się.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z wierszykiem i serduszkami

Laurka dla babci – szablon składany z księżycem i gwiazdami

Wydrukowane Laurki na Dzień Babci i Dziadka można pokolorować kredkami, farbami, można na nich zrobić fantazyjne wyklejanki. Tak przygotowane, choć to tylko szablony, zyskają indywidualny charakter.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z gwiazdami i księżycem

Laurka dla babci – składana z balonikami

W każdy balonik możecie dodatkowo wpisać dodatkowe życzenia, np.: zdrowia!, uśmiechu!, spełnienia marzeń! itp. Do środka koniecznie wpiszcie życzenia, a jeśli dziecko nabierze ochoty na dalsze rysowanie, ma do dyspozycji ostatnią stronę!

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z balonikami

Laurka dla babci składana, z kwiatuszkiem

Zimą trudno o świeże, piękne ogrodowe kwiaty. Z tą kolorowanką twoje dziecko może wyczarować taki piękny kwiat dla babci. Nie zapomnijcie o wpisaniu życzeń!

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z kwiatkiem

Laurka dla dziadka – szablon składany z gwiazdami

Po wydrukowaniu laurki dla dziadka możesz podpowiedzieć dziecku, żeby na ostatniej stronie zrobiło własny rysunek. Po złożeniu laurki na pół, nie zapomnijcie wpisać w środek życzeń

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla dziadka z gwiazdami

Laurka dla dziadka – składana z balonikami

Jeśli chcesz obdarować dziadka laurką od niemowlaka, który przecież jej nie pokoloruje, możesz w środku albo na ostatniej stronie odcisnąć stópki lub dłonie maluszka. Kolorowanie, przy tak malutkim dziecku, przypadnie tobie.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla dziadka z balonikami

Laurka dla dziadka składana, z kwiatem

W taką laurkę można też wkleić zdjęcie dziadka z dzieckiem, o ile takie macie. Do tego wystarcza krótkie życzenia i podpis lub odcisk rączki dziecka.

laurki na dzień babci i dziadka  laurka dla dziadka z kwiatkiem
Sprawdź też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 230 głosy

Zobacz także

Popularne tematy