Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]

O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia, zapytaliśmy przechodniów. Co powiedzieli?

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

Są lekiem na całe zło - zawsze wysłuchają, doradzą i pocieszą. Lepią najlepsze pierogi, opowiadają najciekawsze historie. Są bardzo ważnymi osobami w naszym życiu – mówią ludzie w sondzie mamotoja.pl. 

Rodzice w pracy, a babcia zawsze przy nas

Niedzielne obiadki, spotkania, święta, najsmaczniejsze gołąbki i ciasto murzynek – opowiadają przechodnie. Bo rodzice byli ciągle zajęci, w pracy, a babcia była zawsze, często mieszkała razem z nami. Wyjeżdżaliśmy z nią na wakacje. Tworzyła ciepło domowego ogniska – mówi młoda kobieta. – Nauczyła mnie wszystkiego – dodaje.

Babcia to opoka. Z nią można na spokojnie porozmawiać. – To było ciepłe przytulenie, kiedy mama skrzyczała – mówi młoda dziewczyna. - Babcia pomogła, takimi ochronnymi skrzydłami otoczyła - dodaje druga.

Potrafiła w nieskończoność zachwycać się występami wnuków na szkolnych przedstawieniach. Bo babcia to chodząca cierpliwość. – Odpowiadała zawsze na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania - wspomina młoda dziewczyna. – To było takie inne okno na świat – mówi chłopak.

Babcia opowiada jak było dawniej

Babcia to skarbnica wiedzy o tym, jak było dawniej. – Dowiedziałem się dzięki niej, jak było w latach 40-tych, 50-tych - opowiada chłopak. Babcia opowiadała wspaniałe historie na wakacjach na wsi. - Codziennie inna, wymyślona przez nią bajka – mówi kobieta.

Babcia przechowuje też świetne ubrania z lat 60-tych, które dzisiaj są prawdziwymi perełkami w naszej szafie. – Przerabiam jej ciuchy – chwali się dziewczyna.

"Babcia jest lekiem na całe zło tego świata, począwszy od kołyski, aż po dorosłość" – podsumowuje starsza pani.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy