GRY
 
 

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Gdańsku

Zapraszamy 1 czerwca na festyn rodzinny do Gdańska. Czeka na was mnóstwo rodzinnych atrakcji, konkursów i koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Festyn rodzinny w Gdańsku
fot. materiały prasowe
Już 1 czerca 2014 w godzinach: 10-17 na stadionie  PGE ARENA w Gdańsku odbędzie się festyn rodzinny "Gdańsk Dzieciom". Czeka na was ponad 70 atrakcji dla dziecia, a w tym scena z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami muzycznymi i tanecznymi, pokazy sportowe, animacje artystyczne, wielkie dmuchańce, nowoczesne i historyczne środki komunikacji miejskiej, wielkogabarytowe gry planszowe i koncert Dawida Kwiatkowskiego. W tym roku PGE ARENA łączy atrakcje przygotowane dla dzieci z Dniem Otwartym Stadionu.

Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji a wśród nich: SOCATOTS to zajęcia ogólnorozwojowe dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6. PGE Polska Grupa Energetyczna zaprosi na naukę połączoną z zabawą w swoim „Laboratorium energii”. Laboratorium podzielone będzie na 4 strefy nawiązujące do 4 żywiołów: Wody, Ognia, Powietrza i Ziemi. Każdemu żywiołowi przypisano jedno ze źródeł energii i jedną z dyscyplin sportowych sponsorowanych przez PGE: windsurfing, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Strefy obsługiwane będą przez zespoły złożone z osoby przeprowadzającej pokazy i doświadczenia oraz trenera, który poprowadzi zajęcia sportowe. Na stadionie będą czekały na dzieci również - animacje teatralne, plastyczne i naukowe, w tym stoiska Gdańskiego Programu Edukacji Morskiej oraz Centrum Hewelianum.
Na PGE ARENIE Gdańsk promowany jest aktywny wypoczynek i zdrowy ruch, dlatego wśród atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka nie mogło zabraknąć animacji sportowych. Wśród nich znajdą się: piłka nożna, siatkówka, rugby, unihokej, lacrosse, frisbee, ścianka wspinaczkowa, streetball.

Będzie też można poszaleć na symulatorach jazdy a także podziwiać popisy sportowe zespołów: Lotos Trefl Gdańsk, Lechii Gdańsk Rugby Club, Energii Olimpia Osowa, Korsarzy Trójmiasto oraz Ultimatum Gdańsk. Zachęcając dzieci do skorzystania z wszystkich przygotowanych dla nich aktywności, zaplanowano zabawę w „Ścieżkę przygody” przygotowaną przez Loopy’s World– czyli plan trasy po atrakcjach, odznaczanej pieczątkami na specjalnych kartach i premiowanej nagrodami za zabrane punkty z aktywności na festynie.
Do wygrania będą: półkolonie z Gedanią 1922, rower od Grupy GPEC oraz voucher na kolonie Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS.

Na stadionie oferowane będą również specjalne promocje na stałe atrakcje PGE ARENY: kolej tyrolską, gokarty, bungee jumping.

Z okazji Dni Otwartych Stadionu przez cały dzień możliwe będzie podziwianie wnętrza PGE ARENY. Osoby, które jeszcze nie widziały bursztynowej areny od środka, a chciałyby ją zobaczyć będą mogły wejść na sektory trybuny żółtej.

A na zakończenie festynu koncert Dawida Kwiatkowskiego – niezwykle sympatycznego i żywo przyjmowanego idola młodzieży.  Dawid pojawi się na scenie ustawionejprzy stadionie o godzinie 17:00, a jego koncert potrwa do godz. 18:30.

Fani Dawida będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest miejsce na wakacyjny Fanowski Obóz Muzyczny z Dawidem Kwiatkowskim! Konkurs prowadzony będzie w namiocie sferycznym Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS w godzinach 10.00-14.00  Finał konkursu na scenie głównej o godzinie 14.30.

Do wspólnej zabawy zapraszają: Prezydent Miasta Gdańska, ZKM Gdańsk, PGE ARENA Gdańsk oraz jako partner główny imprezy -  Grupa GPEC.

Wstęp wolny!

Zobacz film promujący festyn rodzinny w Gdańsku:


Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

4.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj