GRY
 
 

Dzień Janusza Korczaka w Andersenie

18.11.2012r., Teatr. H.Ch. Andersena pragnie przybliżyć swoim małym i dużym widzom magiczną postać Janusza Korczaka, jego tajemnicę życia i osobowość.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
"Pan Doktor mówi, że każdy może modlić się po swojemu, a ci, którzy nie chcą, nie muszą modlić się wcale. Pan Doktor mówi, że każde dziecko ma prawo do swoich tajemnic i do swoich marzeń. I że dzieciom należy mówić prawdę. Dziecko ma prawo być tym, kim jest, i ma prawo do szacunku."

WYDARZENIA PLANOWANE W RAMACH DNIA KORCZAKA:
12:00 - SPEKTAKL "KRÓL MACIUŚ PIERWSZY"
13:30 - PRZERWA
14:00 - WYKŁAD "KORCZAK NIEZNANY" DR BOŻENA WIERZCHOWSKA-KONERA (UMCS)
14.30 - PREZENTACJA FILMU "KORCZAK" REŻ. ANDRZEJ WAJDA

JEDNOCZEŚNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO OBEJRZENIA WYSTAWY "MIŁOŚĆ" opartej na tekstach JANUSZA KORCZAKA - w foyer TEATRU "ANDERSENA" (opracowanie wystawy - Justyna Polakowska)

JANUSZ KORCZAK - człowiek zapomniany Każdy z nas choć raz w życiu słyszał nazwisko KORCZAK. Czasem przy okazji dziecięcych lektur, czasem przeglądając historię Polski i holokaustu...Kojarzymy Janusza Korczaka z ochronką w warszawskim getcie, z Królem Maciusiem czy "Kajtusiem czarodziejem"...Jednak przez trudną historię dwóch narodów - polskiego i żydowskiego - prace pedagogiczne, filozofia życia, osobowość i cały dorobek Janusza Korczaka pozostają wciąż nieznane. W kończącym się ROKU KORCZAKA Teatr im. H.Ch.Andersena pragnie przybliżyć swoim małym i dużym widzom tę magiczną postać, jego tajemnicę życia, osobowość i niewyobrażalną pracę na polu pedagogiki i pedologii.

BILETY NA SPEKTAKL "KRÓL MACIUŚ I" - 20zł
POZOSTAŁE PUNKTY PROGRAMU - wstęp wolny.
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem.
Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj