Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

Zapytaliśmy przechodniów, czy obchodzą Dzień Kobiet. W tym roku 8 marca przypada w czwartek. Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy z tej okazji uśmiechu, radości, poczucia się wyjątkowymi. I żeby nigdy nie traciły wiary w siebie!
Czy obchodzenie takiego święta ma w ogóle sens? Czy to kobiet nie dyskryminuje? W końcu jesteśmy nimi 365 dni w roku, więc może ta szczególna uwaga, jaką otrzymujemy 8 marca jest śmieszna i obraźliwa dla nas? Chyba to zbędne dylematy. Sonda mamotoja.pl pokazuje, że bardzo lubimy to święto! No może z drobnymi wyjątkami.

Obchodzisz Dzień Kobiet? Oczywiście, że tak!

"Jak najbardziej obchodzę Dzień Kobiet, ale to wszystko zależy od moich mężczyzn, mam nadzieję, że będą pamiętać" – śmieje się młoda mama trójki dzieci. "Specjalnie nie obchodzę, zawsze się to wplata w rytm dnia, ktoś bliski sobie przypomni, otrzymam drobny upominek lub kwiatek" – mówi inna mama. "Bardzo lubię, nareszcie coś dla kobiet"- stwierdza starsza pani.

"Nie powinnam obchodzić Dnia Kobiet, powinien to zrobić mój mężczyzna, to on powinien uczcić ten dzień wobec mnie" – uważa młoda kobieta, spodziewająca się pierwszego dziecka. "Co roku staram się obchodzić Dzień Kobiet - dla ważnych kobiet w moim życiu zawsze mam jakieś upominki, kwiaty" - mówi młody mężczyzna."Fajnie, jak na co dzień kupuje się kwiaty, ale można uczcić wyjątkowo, jeden dzień więcej, dla przypomnienia" - dodaje inny mężczyzna.

"Absolutnie obchodzę" - zdradza kolejny pan. Jak mówi, pracuje w bardzo sfeminizowanym towarzystwie, wokół niego są same kobiety. Przygotuje kwiaty dla bliskich osób oraz słodkości dla koleżanek z pracy.

Zdarzyły się pojedyncze słowa krytyki. "To święto dyskryminuje kobiety i w jakiś sposób je stygmatyzuje" - uważa mężczyzna. "To taki przeciętny dzień, w którym dostaje się jakiegoś badylaka" - ocenia przyszła, młoda mama. "Nie obchodzę tego dnia jako święto, bo ja mam codziennie dzień kobiet" - śmieje się starszy pan."Muszę obchodzić Dzień Kobiet - śmieje się z kolei młody chłopak. W przeciwnym razie, jak mówi, jeśli nie kupi kwiatka i gdzieś nie wyjdzie z dziewczyną, będzie miał "popsuty dzień i pewnie cały kolejny tydzień".

Co robisz w Dzień Kobiet? To co zawsze, tylko z kwiatkiem w ręku

"Kwiaty, kolacja z kobietą" - mówi mężczyzna. Najchętniej nic bym nie robiła, ale to niemożliwe" - śmieje się młoda mama. "Bardzo lubię dostawać, kwiaty, zaczyna się wiosna, więc jest to dzień, który szczególnie kojarzy mi się z tulipanami" - mówi inna kobieta. Starsze małżeństwo spędzi ten dzień na koncercie.

"To jest taki relikt komunistyczny" - ocenia mężczyzna i jak przyznaje, czuje się w tym dniu trochę zakłopotany, bo część kobiet, ma takie oczekiwanie, że się tego dnia coś szczególnego wydarzy.
"Goździki, tulipany i 8 marca" - śmieje się kobieta. "To jest akurat ten element zamierzchłej epoki, który z przyjemnością serwuję sobie co roku" - mówi.

"To dobra okazja, aby docenić płeć piękną i jej podziękować, warto to pielęgnować" - mówi młody mężczyzna. "Co by mężczyźni zrobili bez kobiet?" – dodaje inny. "Jeżeli są ładne święta to po co z nich rezygnować" – stwierdza kobieta. "Kobiety w ten dzień fajnie się czują i nie ma wtedy kłótni" - śmieje się młoda dziewczyna.

A wy jak podchodzicie do Dnia Kobiet? Lubicie je, czy jest wam obojętne? A może was denerwuje? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy