Lekarz
fot. Fotolia

Zbadaj dziecko, siebie, rodzinę! Dzień otwartych drzwi w centrach onkologii

Już w sobotę 4 lutego w całej Polsce za darmo, bez skierowania możesz sprawdzić, czy znamię i brodawka nie jest czerniakiem, zrobić cytologię, sprawdzić, czy w piersiach nie dzieje się nic złego. Sprawdź, gdzie możesz zrobić badania.
Katarzyna Pinkosz
Lekarz
fot. Fotolia
Dzień otwarty organizuje Polska Unia Onkologii z okazji międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.
Statystyki pokazują, że coraz więcej osób w Polsce zachoruje na raka - to wina cywilizacji i naszego stylu życia. Diagnoza "rak" to jednak nie wyrok - nowotwory coraz częściej są uleczalne: u dzieci w 95 proc.!
Ważna jest jednak wczesna diagnoza. Dlatego warto badać się - jeśli tylko są takie możliwości. Np. przy okazji "otwartych drzwi".
Czytaj też: Czerwone mięso, szynka, chipsy - co jeszcze sprzyja nowotworom?

Otwarte drzwi w Warszawie

W Warszawie można przebadać dziecko w Centrum Zdrowia Dziecka - otwarta będzie Poradnia Onkologiczna w godzinach 10-14. W razie potrzeby będzie można zrobić dziecku bezpłatnie USG (w przypadkach pilnych w sobotę, jeśli przypadek nie będzie pilny lekarze będą wypisywali skierowania).
W Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 4 będzie można zbadać znamiona, nauczyć się samobadania piersi, zrobić cytologię i mammografię, skonsultować się z urologiem, onkologiem lekarzem chorób piersi. 
W Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ul. Wołoskiej 137 w godzinach 10-14 będzie można skonsultować się z chirurgiem onkologiem, radioterapeutą, onkologiem klinicznym, a także zwiedzić ośrodek onklogiczny i posłuchać wykładów na temat profilaktyki i leczenia nowotworów.
Redakcja poleca: Czy szczepionki mogą powodować raka? [WIDEO]
Na różnych stronach internetowych można znaleźć informacje, że szczepionki mogą powodować raka. Zapytaliśmy o to prof. Ewę Augustynowicz, która zajmuje się badaniem szczepionek.

Dzień Otwartych Drzwi w Polsce

Dzień otwartych drzwi w ośrodkach onkologicznych 4 lutego 2017 r. odbywa się w wielu miastach w Polsce.
Dokładny harmonogram i plan, co dzieje się we wszystkich miastach można znaleźć na stronie Polskiej Unii Onkologii.

Czytaj też: Raz w tygodniu przychodzi do mnie dziecko z monstrualnym guzem - rozmowa z prof. Alicją Chybicką
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy