Dzień Pluszowego Misia
fot. Adobe Stock

Dzień Pluszowego Misia: praca plastyczna i dyplom [INSTRUKCJA + ZDJĘCIA + SZABLONY]

Zorganizuj w przedszkolu lub szkole Dzień Pluszowego Misia: oryginalna praca plastyczna (miś z pudełka) i dyplom dla opiekuna misia spodobają się zarówno najmłodszym przedszkolakom, jak i pierwszoklasistom. Dyplomy Pluszowych Misiów możesz wydrukować z PDF.
Aleksandra Zaborowska
Dzień Pluszowego Misia
fot. Adobe Stock
Praca plastyczna na Dzień Pluszowego Misia (25 listopada) musi być dopasowana do wieku i umiejętności dziecka. Może być to prosty rysunek misia, kolorowanka z misiem lub wyklejanka z bibuły. My proponujemy jednak nieco bardziej zaawansowaną pracę plastyczną na Dzień Pluszowego Misia: misia z pudełka! A do tego dołączamy pomysły na Dyplom Pluszowego Misia. Gotowe szablony możesz zapisać i wydrukować.

Spis treści:

Dzień Pluszowego Misia – praca plastyczna

Jako pracę plastyczną z okazji Dnia Pluszowego Misia można wykonać kreatywne opakowanie na prezent dla bliskiej osoby (będzie w sam raz na prezent pod choinkę!). Tego typu dekoracja jest dosyć prosta do wykonania i bardzo efektowna. Ten miś z pudełka może też być po prostu ładną dekoracją sali przedszkolnej lub dziecięcego pokoju. Młodszym dzieciom będzie trzeba odrobinę pomóc, np. przygotowując wcześniej poszczególne elementy, starszym warto pozwolić wykazać się kreatywnością!

Jak zrobić misia z pudełka – krok po kroku

Będziesz potrzebować:
  • nożyczek
  • kleju
  • kolorowych papierów (najwięcej w kolorze brązowym)

Jak wykonać pracę plastyczną z misiem1. Zapakuj prezent w brązowy papier tak, jak standardowym papierem do pakowania.

Pakowanie prezentu w papierowego misia
2. Ozdób zapakowane pudełeczko przyklejając wycięte wcześniej z kolorowych papierów łapki i uszka misia.

Ozdabianie pudełeczka z papierowego misia
3. Wykończ ozdobę, doklejając papierowe kwiatki i buźkę misia.

Pakowanie prezentu z motywem misia
4. Gotowe!

Opakowanie na prezent z papierowym misiem
zdjęcia pochodzą z Adobe Stock

Dzień Pluszowego Misia - dyplom

Dyplomy wręczane są często towarzyszom pluszowych misiów. W zabawny i ekscytujący sposób mogą uczyć dzieci odpowiedzialności – dyplom poświadcza, że pluszowy przyjaciel znajduje się pod opieką malucha.
 

Dyplom tego typu możesz wykonać własnoręcznie albo wypisać w programie do edycji tekstu i wydrukować – wiele inspiracji znajdziesz w sieci. Maluch może narysować go także samodzielnie - skorzystajcie z naszej instrukcji, jak łatwo narysować misia.

Dyplom Pluszowego Misia: szablony

Zapisz w komputerze wybrany szablon dyplomu pluszowego misia lub wydrukuj wprost z przeglądarki. Wystarczy, że klikniesz w wybrany wzór dyplomu z misiem, a otworzy się PDF do druku.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Dyplom Pluszowego Misia: wzór 1

Ten dyplom na Dzień Pluszowego Misia na nowoczesną i oryginalną formę. Na brzuszku misia można wpisać tekst i imię dziecka. Kliknij w obrazek, by otworzyć PDF:

dyplom na dzień pluszowego misia

Dyplom Pluszowego Misia: wzór 2

Ten przyjemny, przyjazny miś trzyma karteczkę, którą można wypełnić treścią dyplomu. Można także go wyciąć i nakleić na tekturę - wtedy stanie się także uniwersalną laurką. Kliknij w obrazek, by otworzyć PDF:

Dyplom na Dzień Misia do wydruku

Dyplom Pluszowego Misia: wzór 3

Bardziej realistyczny, pluszowy miś idealnie odwzorowuje ulubionego pluszaka twojego malucha. Wypełnij karteczkę, którą trzyma - wtedy miś sam przekaże mu wiadomość! Kliknij w obrazek, by otworzyć PDF:

Dyplom na Dzień Pluszowego Misia

Dyplom Pluszowego Misia: wzór 4

Uroczy, różowy miś z balonikiem w kształcie serduszka na pewno zachwyci zwłaszcza dziewczynki! Ozdobiony różowymi paseczkami dyplom można dowolnie wypełnić. Kliknij w obrazek, by otworzyć PDF:

Dyplom na Dzień Misia w paseczki

Dyplom Pluszowego Misia: wzór 5 (po angielsku)

Jeśli chcesz, żeby twój maluch uczył się angielskiego przy okazji dobrej zabawy - wybierz dwustronny dyplom z jedną stroną po polsku, a drugą po angielsku. Połączycie w ten sposób przyjemne z pożytecznym! Kliknij w obrazek, by otworzyć PDF:
Dyplom na Dzień Misia po angielsku


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy