GRY
 
 

Dzień Wolnej Sztuki - 27.04, Toruń

Zapraszamy do Torunia na niezwykłe wydarzenie kulturalne.

dzień wolnej sztuki, logo
W sobotę w toruńskim CSW świętujemy DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI! Międzynarodowa akcja muzealna w tym roku odbywa się w siedemnastu polskich miastach. 27 kwietnia także u nas będzie można pooglądać wystawy w duchu SLOW, czyli powoli i spokojnie. Zapraszamy, wstęp wolny!

Jak długo stoisz przed jednym dziełem sztuki w muzeum? 8 sekund? Badania mówią, że właśnie tyle. A potem biegniesz oglądać resztę zbiorów? Czy po takim maratonie galeryjnym jesteś w stanie powiedzieć, że muzeum Cię zainspirowało, czy tylko marzysz żeby jak najszybciej z niego wyjść, bo jesteś tak zmęczony? Muzea mają inspirować, a nie męczyć - dlatego proponujemy DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI!

W sobotę 27 kwietnia o godzinie 12:00 w dwudziestu ośmiu muzeach w siedemnastu miastach w kraju odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej akcji muzealnej Dzień Wolnej Sztuki. Dzień Wolnej Sztuki opiera się na przekonaniu, że muzea czy galerie można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Podczas Dnia Wolnej Sztuki przez godzinę goście będą oglądać dosłownie kilka (do pięciu) wybranych przez daną instytucję obiektów. Przed eksponatami będą stały osoby, których celem będzie motywowanie gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. Mają oni uświadomić uczestnikom akcji, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a eksponaty oglądać nie posiadając specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.


PROGRAM:

godz. 12:00-13:00

Wystawa CUDA NIEWIDY


Natalia Cieślak: Minna Palmqvist Kolekcja: Intymnie społeczna 7.11
Dominika Hurmańska: Mina Lundgren Kolekcja: Sześcian
Monika Olinkiewicz: Ana Rajcevic Kolekcja Zwierzę: Druga strona ewolucji
Edyta Kasperkiewicz: Tomoko Hayashi Zwierciadło łzy - klejnot

Wystawa Gdy rozum śni

Piotr Lisowski: Kuśmirowski Robert: UHER.C

godz. 13:00 - 14:00

LABSEN, bezpłatny stolik kawowy dla zwiedzających: wolne rozmowy i wnioski o aktualnych wystawach i dziełach.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj