wzrost zakażeń po nabożeństwie
fot. adobe stock

Dziesiątki zarażonych koronawirusem po nabożeństwie! Jak do tego doszło?

W kościele babtystów w niemieckim Frankfurcie podczas uczestnictwa w nabożeństwie doszło do zakażeń koronawirusem u ponad 40 osób. Służby kościelne tłumaczą, że przestrzegały wszystkich wytycznych.
Katarzyna Gałązkiewicz
wzrost zakażeń po nabożeństwie
fot. adobe stock
Nabożeństwo odbyło się 10 maja, tuż po zniesieniu obostrzeń dotyczących liczby osób w miejscach kultu. Jak informuje portal rzeczpospolita.pl przedstawiciel Kościoła Baptystów, Vladimir Pritzkau nie może dokładnie powiedzieć, ile osób uczestniczyło w nabożeństwie: „Ale przestrzegaliśmy wszystkich zasad. Były środki dezynfekujące, przestrzegano zalecanej odległości” – zapewniał. Niemiecka agencja prasowo-informacyjna DPA poinformowała, że sześć z zakażonych osób zostało przyjętych do szpitala.

Jakie wytyczne obowiązują w miejscach kultu?

Nabożeństwa religijne są ponownie dozwolone w Hesji od 1 maja, ale podczas nich obowiązują pewne wytyczne – w miejscach kultu należy zachować minimalną odległość 1,5 metra, obowiązkowe jest także wyposażenie w środki higieny, takie jak płyny do dezynfekcji.

Niemcy zdecydowały o łagodzeniu obostrzeń na początku maja, kiedy odnotowano znaczny spadek liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nadal żywe są jednak obawy o drugą falę zakażeń
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.

Wzrost zakażeń także we Francji

Do wzrostu zakażeń podczas uczestnictwa w nabożeństwach doszło nie tylko w Niemczech. Wcześniej we Francji wydarzenie zorganizowane przez ewangelików, w którym wzięło udział około 2000 osób, stało się źródłem wzrostu zakażeń w całym kraju. 

Źródło: rp.pl/ thelocal.de

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy