przemoc gest prośba o pomoc
fot. Adobe Stock

Dziewczynka pokazała międzynarodowy gest. To uratowało ją z rąk pedofila!

Gest, który poznała na TikToku, uratował jej zdrowie, a być może i życie. Dziewczynka wezwała pomoc, układając ręce w charakterystyczny sposób. Na szczęście przypadkowy kierowca rozpoznał ten znak.
Magdalena Drab
przemoc gest prośba o pomoc
fot. Adobe Stock
Dziewczynka padła ofiarą pedofila, szukali jej rodzice oraz policja. Przypadkowy człowiek, któremu dziecko pokazało gest przez szybę samochodu, natychmiast wezwał pomoc.

Ten gest to wołanie o pomoc: dziecko musi go znać!

Dziecko było wiezione przez porywacza samochodem przez stan Kentucky w USA. Próbując się ratować, dziewczynka pokazała przejeżdżającemu obok motocykliście międzynarodowy gest, który oznacza prośbę o pomoc i służy głównie ofiarom przemocy domowej. Znała go z platformy społecznościowej TikTok. Miała ogromne szczęście, bo kierowca rozpoznał to charakterystyczne ułożenie dłoni i powiadomił policję. Dzięki jego szybkiej reakcji dziecko uwolniono z rąk przestępcy.

Gest oznaczający wołanie o pomoc jest bardzo prosty: wystarczy wyprostować palce, a kciuk przycisnąć do wnętrza dłoni. Potem trzeba zamknąć dłoń i schować w niej kciuk. Twoje dziecko też powinno się tego nauczyć:
gest prośba o pomoc
wołanie o pomoc
Źródło: The Guardian

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy