GRY
 
 

Dziewczynka urodziła się 5 tygodni po swoim bracie bliźniaku! Jak to możliwe?

Takie historie nie zdarzają się często! Mały Micah przyszedł na świat w 24. tygodniu ciąży, a jego siostra bliźniaczka, Madelyn, 5 tygodni później. Wszystko w trosce o zdrowie maluchów.

fot. huffingtonpost.com

Kristen Miller była dopiero w 22. tygodniu ciąży bliźniaczej, gdy zaczęła mieć pierwsze skurcze. W obawie o zdrowie maluchów, lekarze postanowili odroczyć poród. Mały Micah był w brzuchu mamy jeszcze przez 2 tygodnie, a jego siostra, Madelyn, przyszła na świat dopiero 5 tygodniu po bracie!

Poród odroczony

Ten szczególny przypadek porodu nazywa się porodem odroczonym. Dotyczy on ciąż mnogich i sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jednego z dzieci. Jeśli któreś z dzieci nie jest jeszcze gotowe na przyjście na świat, lekarze mogą podjąć decyzję odroczenia porodu. Wymaga to dużego doświadczenia i wiedzy lekarzy – mama musi być pod stałą obserwacją lekarzy.

Redakcja poleca: Jak szybko urodzić? Poznaj sposoby mam
Co robią kobiety, by przyspieszyć poród? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na szybki poród. Który wybrałabyś dla siebie?

"To było niesamowite i ekscytujące"

W sytuacji Kristen, decyzja o porodzie odroczonym była w pełni uzasadniona. W przypadku narodzin wcześniaków, ważne jest, by mieć pewność, że życiu malucha nic nie zagraża. Micah i Madelyn przebywają w inkubatorze, jednak lekarze zapewniają, że świetnie się rozwijają i nic im nie zagraża. Mimo coraz częstszych porodów odroczonych, wciąż są rzadkością, dlatego, jak powiedziała dr Kimberly Fortner z centrum medycznego Uniwersytetu w Tennessee, każdy taki poród to "wyjątkowa przygoda".

Znacie podobne historie? A może wasze dzieci urodziły się w podobny sposób?

Czytaj także: 5 rad jak wychować bliźniaki

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj