GRY
 
 

Dziewczynka tańczy z protezą i zachwyca ludzi na całym świecie

Historia 8-letniej Alissy Sizemore w 2014 roku mogła zmienić swój bieg. Wtedy dziewczynka straciła nogę i na chwilę nadzieję, że będzie mogła tańczyć...

Alissa Sizemore podczas tańca
fot. screen z filmu na YouTube
Chciała zostać tancerką. Taniec i muzyka znaczyły dla niej bardzo wiele. Jednak pewnego majowego dnia 2014 roku wpadła pod samochód - ciężarówka zmiażdżyła jej prawą nogę poniżej kolana. Kończyny nie dało się uratować, lekarze musieli ją amputować. W tym miejscu historia Alissy Sizemore, tak nazywa się dziewczynka, mogłaby zmienić swój bieg... Ale nie zmieniła. Dziewczynka nadal tańczy, choć ma na prawej nodze protezę. Spełnia swoje marzenia. Taniec nie tylko nadał sens jej życiu, ale też sprawił, że po wypadku, bardzo szybko wróciła do zdrowia. 

Kilka miesięcy temu w sieci pojawił się film, na którym 8-letnia Alissa tańczy na castingu. Widać na nim, jak dziewczynka dzielnie pokonuje trudności. Nie może wykonać figury z protezą? To ją zdejmuje i tańczy dalej. Materiał obejrzało ponad 1 mln 150 tys. osób na całym świecie. Ta mała dziewczynka i jej postawa wobec niepełnosprawności zainspirowała wiele osób. Dała im nadzieję, że ich świat może wyglądać inaczej. Lepiej.   

Podczas jednego z wywiadów, jakich udzieliła po swoim występie, Alissa Sizemore powiedziała: "Mam tyle radości z tego, co robię. Jestem tu, by pokazać światu, że wciąż mogę tańczyć".

Historia Alissy i jej niezłomne postanowienie o realizowaniu swoich tanecznych marzeń poruszyło wiele kobiet, które również realizują się przez taniec. Postanowiły pokazać dlaczego tańczą i tak powstał projekt "Dlaczego tańczę?" zrealizowany przez grupę Manamotion. Zobacz kilka zdjęć z tego projektu.

"Tańczę, bo to karmi moją duszę"
 
 

"Tańczę, bo to łączy mnie z moją mamą, Hawajami, moim ciałem"
 
 

"Tańczę, bo czuję, że żyję"
 
 


Polecamy: Niepełnosprawność nie musi ograniczać – o chłopcu z zespołem Downa​

Źródło: Huffingtonpost, Manamotion
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj