9-latka wyrzuca z lekcji wf za zły kolor spodenek
fot. Adobe Stock

Dziewczynka wyrzucona z lekcji za ZŁY KOLOR spodenek. „Szkoła to głupie miejsce”

Uczennica miała spodenki w nieodpowiednim kolorze, bo paczka z tymi właściwymi nie zdążyła jeszcze do niej dotrzeć. Za brak spodenek została wyrzucona z lekcji WF. Dobrze, że nie musiała biegać w majtkach − komentują internauci.
Magdalena Drab
9-latka wyrzuca z lekcji wf za zły kolor spodenek
fot. Adobe Stock
9-letnia dziewczynka nie mogła ćwiczyć na lekcji WF-u, a nauczyciel wyrzucił ją z sali. To kara za brak spodenek do ćwiczeń w odpowiednim kolorze. Oburzony ojciec dziecka podzielił się w mediach społecznościowych szokującą historią.

Dziewczynka wyrzucona z lekcji za brak spodenek

Kolor spodenek na WF jest zapisany w statucie szkoły, do której chodzi 9-latka. Spodenki muszą być czerwone, ale dziewczynka nie dostała jeszcze paczki z zamówionym strojem na WF, więc na zajęcia przyniosła granatowe. Nauczyciel nie przebierał w słowach: „Na zakup były 2 miesiące wakacji!” − oznajmił i wyrzucił dziecko z lekcji. Tak tę historię opisał na Twitterze ojciec dziewczynki.
  Okazuje się, że takie sytuacje w polskich szkołach zdarzają się często, a w komentarzach pod wpisem pana Igora internauci przytaczają własne absurdalne historie:

„U mnie były granatowe i biała koszulka. Tylko, ze nie wyrzucali z zajęć, biegało się w majtkach. Ku uciesze nauczyciela-psychopaty i całej grupy.”

„No, no...u nas czerwone są zakazane. Obowiązują czarne.”

Czy rzeczywiście kolor spodenek na WF ma aż tak duże znaczenie, a reakcja nauczyciela była adekwatna do sytuacji? Mamy poważne wątpliwości.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy