małe dziecko jakie imię do malucha pasuje
fot. Fotolia

Chcesz oryginalne imię dla dziecka? Te w 2017 były bardzo rzadko nadawane!

Te imiona w 2017 roku rodzice nadawali dzieciom najrzadziej. Dlaczego? Bo źle się kojarzą, brzmią staroświecko, zbyt "swojsko" albo odrobinę pretensjonalnie. A całkiem niedawno były zwyczajnymi, pięknymi polskimi imionami.
Weronika Zagojska
małe dziecko jakie imię do malucha pasuje
fot. Fotolia
Czasami rodzice wyszukują bardzo wymyślne imiona, tylko po to, żeby ich wyjątkowe dziecko nazwać równie oryginalnie. W efekcie w jednej grupie czy na placu zabaw pojawia się wiele maluszków i starszych dzieci o tych samych imionach. Aktualnie co druga dziewczynka to Lena i Pola, Wiki albo Tosia. Co chwila słychać nawoływania Filipów, Kacperków, Leonów, Wiktorków czy Tymonów. Część oryginalnie brzmiących imion nagle okazuje się być modna i stają się bardzo popularne.

Zgłoś się do testowania i zdobądź 1 z 200 opakowań Enfamil Premium 3!

Czy można jakoś temu przeciwdziałać? Jeśli rzeczywiście chcecie, by wasze dziecko miało wyjątkowe imię, warto zerknąć na sam koniec wykazu najczęściej nadawanych imion i stamtąd wybrać coś dla maluszka. Okazuje się, że imiona kiedyś zwyczajne, często spotykane, teraz popadły w niełaskę. Sylwia, Edyta, Beata – to tylko niektóre z imion bardzo rzadko dzisiaj nadawanych dziewczynkom. Jeśli chodzi o chłopców rodzice prawie nie sięgają po imiona Zenon, Waldemar czy Mieczysław.

Zobaczcie jakie jeszcze ładnie brzmiące imiona można dzisiaj nadać dzieciom, by się wyróżniało na tle tych bardzo modnych!

Znajdź imię dla dziecka i sprawdź jego znaczenie w Księdze imion.

10 zapomnianych, kiedyś bardzo popularnych, imion dla dziewczynki

 1. Sylwia
 2. Stanisława
 3. Maryla
 4. Bronisława
 5. Edyta
 6. Beata
 7. Mariola
 8. Wioletta
 9. Aneta
 10. Grażyna
Zobacz też: Czy to dobre imię dla dziecka? [KSIĘGA IMION]
Redakcja poleca: Najczęstsze imiona męskie w Polsce. Wcale nie Antek i Kuba! [WIDEO]
Chcesz wiedzieć, jakich imion męskich jest w Polsce najwięcej? Sprawdź w wykazie przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji na bazie rejestru PESEL. Są niespodzianki!

10 dziś rzadkich, kiedyś często spotykanych, imion dla chłopca

 1. Zenon
 2. Waldemar
 3. Ireneusz
 4. Sylwester
 5. Emilian
 6. Bronisław
 7. Eugeniusz
 8. Felicjan
 9. Mieczysław
 10. Janusz
O ile imiona takie jak Grażyna, Mariola i Janusz mogą się dzisiaj źle kojarzyć ze względu na krążące popularne żarty, o tyle Aneta, Edyta, Beata to bardzo ładne imiona dla dziewczynek. Podobnie jak: Waldek, Irek czy Zenon - dla chłopców.

Zobacz też: Ranking najpiękniejszych imion dla dzieci

Które z tych imion wybralibyście dla swojego dziecka? A może żadne z nich wam się nie podoba? Jeśli tak, to dlaczego?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy