zmęczenie mama
fot. Facebook The Wendy House

Dziwi cię takie zdjęcie? Jeżeli jesteś mamą, to na pewno nie ;-)

Wiele można powiedzieć o mamach, ale o ich zmęczeniu krążą legendy. Niektóre starają się to ukrywać, tylko po co?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
zmęczenie mama
fot. Facebook The Wendy House
Ciąża jest trudnym i wyczerpującym zadaniem, ale to nic w porównaniu z pierwszymi tygodniami po narodzeniu dziecka. Wtedy zaczynają się nieprzespane noce, brak czasu na czesanie, ubieranie, czy makijaż. Każda mama wie jednak, że warto. 

Nas zawsze rozczula odwaga kobiet, które nie wstydzą się pokazać, jak naprawdę wygląda ich życie po narodzinach dziecka. Nie wstydzą się swoich podkrążonych oczu, szarej, zmęczonej cery, potarganych włosów, czy porozciąganych bluzek. 

Oczywiście są kobiety, które po porodzie chodzą elegancko ubrane i mają czas na wszystko, ale im musiały w takim razie urodzić się super grzeczne śpiochy. "Tak wygląda macierzyństwo. To jest prawdziwe i to jest najpiękniejsza i najbardziej autentyczna praca jaką może wykonywać człowiek". Tak pod swoim zdjęciem podpisała się  Wendy.  "To jest wyczerpujące, przerażające, ale też słodkie. Ta wiedza, że nie ma nikogo na  świecie, kto zrobiłby dla mojego dziecka to co ja, być przy nim, kochać, dawać poczucie bezpieczeństwa, jest cudowna".

Bez retuszu i bez ukrywania prawdy o trudach wychowywania dziecka – tak powinno promować się macierzyństwo. Po co udawać, że jest inaczej? Czy nie łatwiej jest wiedzieć, że nie jest się samemu,  że inne kobiety przeżywają takie same problemy nie śpiąc kolejną noc? Jednoczmy siły!

Przeczytaj także: Budzisz się zmęczona? Sprawdź dlaczego i co z tym możesz zrobić
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy