GRY
 
 

Powrót do szkoły, czyli 5 najlepszych quizów

Pamiętasz mit o Syzyfie? Potrafisz wymienić wszystkie planety Układu Słonecznego? Wiesz, o czym rozmawiają gimnazjaliści? Przekonaj się, co pamiętasz ze szkoły i czy odnalazłabyś się w niej dziś!

Mama prowadzi córkę do szkoły - grafika
fot. Fotolia
Wydaje ci się, że jesteś szczęściarą – nie musisz już wkuwać tabliczki mnożenia ani wymyślać sposobów na łatwą naukę dat. Niestety, twoje dziecko ma to dopiero przed sobą... zatem i ciebie czeka powrót do szkoły. Aby ułatwić to zadanie, mamy dla ciebie quizy, które poprowadzą cię przez edukację malucha. Sprawdź swoją wiedzę – dzięki tobie twój mały mądrala będzie przynosił do domu same piątki!
 
  1. Tegoroczna jesień była wyjątkowo kolorowa, dlatego na rozgrzewkę mamy dla ciebie bardzo jesienny quiz – czy wiesz, jaki liść znajduje się na zdjęciu? Zanim zostaniesz pierwszym nauczycielem przyrody malca sprawdź, co pamiętasz z jesiennych spacerów...

  2. Co pamiętasz z podstawówki? Wbrew pozorom, to nie jest łatwy quiz, tak jak nauka w szkole podstawowej nie jest dla maluchów łatwa. Wiesz, dlaczego świeci Księżyc albo z czego składa się ułamek zwykły? Sprawdź swoją wiedzę!

  3. Historia – dla jednych ulubiony przedmiot w szkole, dla drugich wielogodzinne wkuwanie dat. Przekonaj się, co pamiętasz z mitologii greckiej. Jeśli świat greckich bogów i bogiń nie ma przed tobą tajemnic, opowiedz o nim swojemu dziecku!

  4. Po sześciu latach podstawówki, czas na... gimnazjum! Jesteś mamą nastolatka i jesteś przekonana, że potrafisz się z nim dogadać? Sprawdź, o co chodzi gimbusom i czy "wiesz, co się liczy".

  5. Kiedyś w szkole uczono, jak adresować kopertę i pisać list, dziś – jak poprawnie napisać mejla, w końcu to on zastąpił papier i atrament. Jak pisać oficjalne e-maile? Rozwiąż nasz quiz, być może sama nauczysz się czegoś nowego!

Z taką wiedzą nie będziesz miała problemów z pomocą maluchowi przy zadaniu domowym, możesz odetchnąć spokojnie. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z innych dziedzin? Rozwiąż inne nasze quizy!
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj