GRY
 
 

EDUKREACJA

Łódź Design po raz pierwszy wychodzi z propozycją programową do najmłodszych odbiorców oraz ich rodziców, stwarzając przestrzeń edukacyjnej zabawy – „Edukreację”.

wydarzenia, Łódź Art Center
fot. Łódź Art Center
Powstała z przekonania, że warto pokazywać dobre projekty dzieciom, zabierać je na warsztaty i festiwale, a tym samym kształtować poczucie estetyki.

W ramach „Edukreacji” przygotowaliśmy:


Wystawę „Dziecinada” – czyli polskie projekty dla dzieci. Zobaczymy na niej zarówno powszechnie dostępne, lecz oryginalne i dobrze zaprojektowane, zabawki, jak i unikalne, niecodzienne produkty dla dzieci. Wystawa z pewnością może stać się pierwszym krokiem do rozbudzenia ciekawości dziecka i jego zainteresowania designem.

Bawialnię Edukacyjną
– przez dziesięć dni festiwalu otwarta będzie specjalnie przygotowana Bawialnia, gdzie rodzice będą mogli spokojnie zostawić dziecko pod fachową opieką. Bawialnia wyposażona będzie w zabawki związane z wiedzą o designie, zaprojektowane przez najlepszych polskich i światowych projektantów. Edukacyjne zabawki naprawdę rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i umiejętności!

Warsztaty
– mają na celu rozwinięcie u dzieci poczucia wyobraźni przestrzennej, przybliżenie zasad organizacji przestrzeni i funkcjonowania miasta, a przede wszystkim rozwinięcie możliwości twórczych najmłodszych uczestników. Dzieci uwielbiają takie kreatywne zabawy.

Spacery po wystawach Centrum Festiwalowego z wyjątkowym przewodnikiem, który w przystępny sposób przełoży język sztuki na język dzieci – Ewą Solarz – autorką pierwszej polskiej książki o designie dla dzieci „D.E.S.I.G.N.”, dziennikarką i współzałożycielką internetowego poradnika wnętrzarskiego domplusdom.pl. Dzieci i rodzice będą mogli spacerować po trzech wystawach: „Dziecinada”, „Must Have”, czyli najlepsze polskie wdrożone do produkcji projekty z ostatnich 3 lat i „NeoFarm”, czyli światowy design z dużą dawką poczucia humoru.

Mamy nadzieję, że „Edukreacja” przybliży dzieciom fascynujący świat projektowania i przyczyni się do rozwoju ich kreatywności. Kto wie, może odwiedzi nas przyszła sława światowego designu?

Łódź Design
14-30.10.2011r.


program Festiwalu »
miejsca i godziny otwarcia »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj