GRY
 
 

Eko - warsztaty dla dzieci

22.09.2012r., godz.12.00-15.00 Druga edycja BABIEGO TARGU w Szczecinie.

Babi Targ
We wrześniu odbędzie się w Szczecinie druga edycja niezwykle popularnego BABIEGO TARGU organizowanego przez poznański Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD. Na drugą edycję BABIEGO TARGU w Szczecinie zapraszamy szczególnie wszystkie mamy. Organizatorzy przygotowali sekcję MAMI BABI TARG, w ramach której uczestniczki i uczestnicy będą wymieniać się ubrankami dla dzieci oraz akcesoriami. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Zapraszamy!
 
MAMI BABI TARG
Tym razem do udziału zapraszamy również mamy, dla których zorganizujemy sekcję Mami Babi Targ. To doskonała okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły czy pożegnać się z ciążowymi ciuchami. Dla dzieci organizatorzy przygotują z kolei bezpłatne WARSZTATY TWÓRCZE, podczas których będą mogły one dać upust swojej kreatywności. To doskonały pomysł na aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu. W programie zajęć m.in.:
- EKO-LUDKI – uczestnicy stworzą małe, średnie i duże konstrukcje z plastikowych butelek, rolek od papieru, kolorowych taśm i innych elementów odpadowych.
 - KOLOROWE GĄSIENICE – krótkie lub bardzo długie gąsienice z foremek po jajkach, zdobione różnymi dodatkami.
 - MOZAIKOWE ROBOCIKI –  wycinane i wyklejane z folii samoprzylepnej.
 - MALOWANE EKO-STWORKI - czyli malowanie twarzy różnych stworzeń.
 
BABI TARG -  WYMIEŃ SIĘ CIUCHAMI!
Jeśli twoja szafa pełna jest ciuchów, w których już nie chodzisz, nie możesz na nie patrzeć albo w które się już nie mieścisz, Babiląd organizuje imprezę dla ciebie! Tylko tu wymienisz swój sweterek na czyjąś cudną sukienkę a bluzeczka od teściowej w jej ulubionym wrzosowym kolorze wreszcie znajdzie odpowiednią dla siebie osobę. A i tobie na pewno wpadnie w oko coś ciekawego. Wymienić możesz ubrania, buty, wszelkie dodatki i gadżety – warunek: muszą być czyste i w dobrym stanie. BABI TARG to także wyjątkowa okazja, aby spotkać się w kobiecym gronie, porozmawiać, poprzymierzać ciuchy i miło spędzić czas.
KIERMASZ PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH
Kolejną nowością jesiennego spotkania będzie kiermasz przedmiotów artystycznych, na którym będzie można zakupić ciekawą biżuterię i oryginalne dodatki. Podczas kiermaszu będzie można zakupić wyjątkowe czapki, kaszkiety czy pilotki, biżuterię hand-made, w tym modne ostatnio kołnierzyki, biżuterię ze sznurka satynowego, filcu i drewnianych korali oraz koszulki z autorskimi grafikami i eko-torby. Obecność zapowiedziały m.in. parasola, atogrzywa czy handmadeitmes.
 
ZAPISY
Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: na maile z zapisami czekamy do 22 września. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: (imię i nazwisko uczestniczki/uczestnika). BABI TARG odbędzie się w Centrum Handlowym Top Shopping  (ul. Hangarowa 13). Prosimy o przyniesienie ze sobą wieszaków i innych sprzętów, które będą przydatne do wyeksponowania ubrań.
 
Informacje o organizatorze
Babiląd stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.
Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał Babiląd, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.
 
Informacje o Babim Targu
Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i w Poznaniu są organizowane regularnie. Do tej pory gościłyśmy również w Bydgoszczy i Szczecinie. W planach mamy kolejne miasta, jak Gdańsk, czy Łódź. BABI TARG jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych swapów w Polsce, organizowanym nieprzerwanie od ponad pięciu lat!
 
wstęp wolny
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj