GRY
 
 

Ekologiczne baloniki - warsztaty

12.10.2011r., godz.10:30 Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza dzieci na warsztaty Ekologiczne baloniki.

wydarzenia, Muzeum Miasta Jaworzna
fot. Muzeum Miasta Jaworzna
Muzeum Miasta Jaworzna przyjazne dzieciom i środowisku
Dzieciństwo to najlepszy czas nie tylko na beztroską zabawę, ale i na poznawanie świata. Muzeum Miasta Jaworzna postanowiło stworzyć dla najmłodszych mieszkańców miasta przestrzeń, w której możliwe będzie i jedno, i drugie. W tym celu powstał program Muzeum – przestrzeń przyjazna dzieciom, wraz z wchodzącymi weń projektami i spotkaniami, z których pierwsze odbędzie się już 12.10.2011.

Program Muzeum
– przestrzeń przyjazna dzieciom to program edukacyjny skierowany do zamieszkałych w Jaworznie dzieci z różnych grup wiekowych. Uczestnicząc w programie będą mogły one poszerzyć swoją znajomość historii miasta oraz typowych dla niego tradycji, zarówno tych starych – energetycznych, jak i tych dopiero rodzących się – ekologicznych. Wszystko to podane będzie w atrakcyjnej dla nich formie warsztatów artystycznych, lekcji muzealnych, spotkań tematycznych i konkursów, co pozwoli im połączyć przyjemne z pożytecznym. Równocześnie dzieci pomogą dorosłym zrozumieć, jak powinna wyglądać przestrzeń prawdziwie im przyjazna.

Jednym z projektów wchodzących w skład programu będzie Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości. Jak powszechnie wiadomo, na przestrzeni wieków człowiek swoją działalnością w znacznym stopniu zdegradował środowisko naturalne, szkodząc zarazem samemu sobie. Współczesny świat nie pozostał ślepy na ten problem i uczynił ochronę przyrody jednym ze swoich priorytetów. Jaworzno, miasto od lat związane z niezbyt przyjazną dla środowiska energetyką, również podjęło kompleksowe działania ochronne. Muzeum Miasta Jaworzna pragnie wpisać się w ten trend, ucząc dzieci szacunku do środowiska, kształtując w nich odpowiedzialne postawy, rozbudzając w nich głód wiedzy oraz odkrywając i rozwijając ich zdolności artystyczne i manualne właśnie w trakcie trakcie szeregu spotkań, które zostaną zorganizowane w ramach tego projektu.

Pierwszym ze spotkań edukacyjnych będą warsztaty Ekologiczne baloniki, skierowane do dzieci z klas II-IV szkoły podstawowej. Rozpoczną się prelekcją o tematyce związanej z Jaworznem, następnie dzieci zabiorą głos w dyskusji o ekologii w mieście oraz tym, jak one same mogą chronić przyrodę. Warsztaty zwieńczy malowanie baloników ufundowanych przez firmę Viessmann w motywy ekologiczne w czterech kategoriach. Z każdej kategorii Jury pod przewodnictwem Dyrektora Muzeum, Przemysława Dudzika, wyłoni najpiękniejszy balonik. Zwycięskie baloniki ozdobią Muzeum, a laureaci otrzymają nagrody.

Więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj