Kobieta urodziła sześcioraczki w kilka minut
fot. AdobeStock

Urodziła naturalnie sześcioraczki... w 9 minut! Pobiła tym światowy rekord

Istnieje wiele wskazań do wykonania cesarskiego cięcia. Ciąża mnoga jest jednym z nich. Tym razem jednak nie było na nie szans. Akcja porodowa przebiegła ekspresowo! Jak czuje się młoda mama i jej spora gromadka?
Milena Oszczepalińska
Kobieta urodziła sześcioraczki w kilka minut
fot. AdobeStock
„Spotkał nas zaszczyt powitania czterech synów i dwóch córek Thelmy Chiaka” – taka informacja pojawiła się na oficjalnym fejsbukowym profilu społecznościowym szpitala Woman's Hospital of Texas w stanie Huston. Faktycznie jest to powód do dumy. Kobieta urodziła swoje dzieci w zaledwie kilka minut. Takie porody zdarzają się raz na 4,7 miliarda przypadków!

Ekspresowe tempo!

Nad ranem, 15 marca,  mieszkająca w Teksasie Thelma Chiaka, poczuła, że zaczyna rodzić. Zegar wybijał godzinę 4.50. Nosiła w sobie sześcioraczki i zwykle w takich przypadkach wykonywane jest cesarskie cięcie. Tym razem nie było na to czasu. Kobieta powitała swoje dzieci o 4.59, czyli po 9 minutach od rozpoczęcia się akcji porodowej. To chyba najszybszy na świecie poród naturalny wieloraczków. Jak podaje szpital, młoda mama po swoim wyczynie czuje się dobrze. Dzieci od razu zostały przewiezione na oddział intensywnej terapii noworodków w celu obserwacji, ale ich stan jest stabilny.
Redakcja poleca: Jak naturalnie przyspieszyć poród? Sprawdzone (i bezpieczne) metody
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Szczęście pomnożone przez 6!

Thelma Chiaka urodziła dwie dziewczynki i czterech chłopców. Jakie imiona wybrała dla swoich maluchów? Nazwanie takiej gromadki nie jest prostą sprawą. Młoda mama zdecydowała już, że córki będą nosiły imiona Zina i Zuriela. Nad imionami dla synów wciąż się zastanawia. Najważniejsze, że dzieci przyszły na świat zdrowe, silne. W chwili narodzin ważyły od 793 g do 1,3 kg. Teraz muszą trochę przybrać na wadze, aby bezpiecznie mogły wrócić do domu z rodzicami.

Naturalne porody wieloraczków należą do rzadkości. Niedawno pisaliśmy o 25-latce z Iraku, która urodziła siłami natury siedmioraczki. W tamtym przypadku kobieta nie miała wykonanego cesarskiego cięcia, ponieważ… nie wiedziano, że spodziewa się tak dużej liczby dzieci.

Są z nami mamy wieloraczków? Rodziłyście naturalnie czy przez cesarskie cięcie? Jak długo trwały wasze porody?

Źródło: polsatnews.pl, Facebook

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy