GRY
 
 

Jak pokonać cellulit raz na zawsze?

Próbowałaś już wszystkiego, ale nadal nie udało ci się pozbyć cellulitu? ELANCYL Slim Design pomoże ci go pokonać raz na zawsze!

Elancyl
fot. materiały prasowe
ELANCYL Slim Design to pierwszy dermokosmetyk antycellulitowy, który działa bezpośrednio w sercu struktur komórkowych, które tworzą skórkę pomarańczową. Ze względu na precyzyjny dobór aktywnych, skutecznych i sztandarowych dla marki składników oraz innowacyjnemu wykorzystaniu właściwości wyciągowi roślinnemu z Salacii, formuła ELANCYL Slim Design zapewnia wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem oraz ujędrnienie włókien skórnych i wzmocnienie napięcia skóry.

Jak powstaje cellulit?

Kiedy w organizmie fizjologiczny system przechowywania i regulacji tłuszczu jest zakłócony, adypocyty zaczynają puchnąć, aż stają się 50 razy większe niż ich rozmiar początkowy, powodując zaburzenia w tkance łącznej. Naczynia krwionośne i limfatyczne zostają ściśnięte i już nie są w stanie prawidłowo eliminować wody i toksyn. Włókna skóry - kolagen i elastyna - zagęszczają się, a ich struktura ulega usztywnieniu, powodując nierówności charakterystyczne dla skórki pomarańczowej.

Jednak jak wynika z najnowszych badań naukowych, to nie przerost adypocytów jest główną przyczyną cellulitu. Zatem skupienie uwagi wyłącznie na komórkach tłuszczowych nie pozwoli uzyskać wystarczających efektów w eliminacji cellulitu. ELANCYL zidentyfikował nowego „winnego” odpowiedzialnego za tworzenie cellulitowych nierówności – tkankę łączną.
Redakcja poleca: Pokonaj cellulit - film
Twoja skóra po ciąży nie wygląda idealnie? Poznaj bezbolesny zabieg, który działa jak skalpel. Trwałe efekty, zobaczysz już po pierwszym zabiegu!

Jak działa ELANCYL Slim Design?

Do tej pory tkance łącznej nigdy nie poświęcano wiele uwagi i nie badano jej pod kątem powstawania celluitu. Dlatego ujawnienie roli tkanki łącznej jest fundamentalnym odkryciem naukowym, które całkowicie zmienia podejście do skórki pomarańczowej i wyznacza nowy kierunek w aktywnym minimalizowaniu cellulitu.

ELANCYL Slim Design to nowy produkt, w którym kierując się najnowszą wiedzą na temat powstawania cellulitu, zastosowano unikalne połączenie nazwane kompleks kofeiny 3D, by po raz pierwszy zadziałać bezpośrednio w miejscu nieprawidłowego sztywnienia tkanki łącznej, gwarantując tym samym wyraźnie wygładzenie dołeczków. Dzięki temu kosmetyk zapewnia działanie antycellulitowe w 3 wymiarach:
 
1. Działanie zapobiegające przerastaniu adypocytów, które następuje dzięki obecności wyróżniającego markę i niezwykle skutecznego połączenia KOFEINY & CEKROPII, zapewniając optymalne spalanie tłuszczów. Kofeina została wykorzystywana przez ELANCYL już 1978 roku na aktywne działanie na związane z rozkładem trójglicerydów, zmagazynowanych w adypocycie na wolne kwasy tłuszczowe. 
 
2. Detoksykację tkanek i działanie drenujące zapewnia wyciąg z BLUSZCZU oraz masaż (zalecany podczas aplikacji). Bluszcz, również charakterystyczny dla ELANCYL, wzmacnia elastyczność i jędrność skóry, działając na jakość kolagenu poprzez spowolnienie glikacji włókien, który powoduje, że tkanki stają się sztywne. Dobroczynne działanie wzmacnia masaż, by fizjologiczne doprowadzić do procesu oczyszczanie i eliminacji toksyn.
 
3. Działanie przeciw sztywnieniu włókien osłonek adypocytów (komórek tłuszczowych) możliwe dzięki odkryciu działania SALACII (Indian Salacia, Hippocrateaceae). SALACIA jest nowym bezprecedensowym sojusznikiem w walce z cellulitem. To indyjska roślina lecznicza, dobrze znana w medycynie ajurwedyjskiej. Z jej korzeni pozyskuje się substancję o właściwościach przeciwzapalnych, przydatnych w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry. Ekstrakt z korzenia SALACIA zmniejsza ryzyko cellulitu, redukując nadmiar produkcji kolagenu (o 60%) i fibronektyny (o 44%), a tym samym ograniczając przerost włókien tkanki łącznej. Zapewnia to intensywne wygładzanie powierzchni skóry, która ponownie staje się jędrna i wyrównana.

Jak wzmocnić działanie ELANCYL Slim Design?

Aby podnieść  skuteczność Slim Design, przy aplikacji Slim Design ELANCYL zaleca wykonanie prostego masażu opracowanego przez fizjoterapeutę:
  1. Po kąpieli i wysuszeniu skóry, nałóż jedną dawkę Slim Design na dłonie.
  2. Przesuwaj dłonie po obu stronach ud, równocześnie szybko i rytmicznie uciskając je oburącz z obu stron (rys. 1-2).
  3. Szczyp i roluj skórę pionowo i w poprzek partie ciała dotknięte cellulitem: zewnętrzną i wewnętrzną stronę ud, kolana, pośladki i brzuch (rys. 3-5.).
Dzięki czasoprogramowanej formule, Slim Design zapewnia skuteczność działania od porannej aplikacji przez 24h. Slim Design działa w synchronizacji z dobowym rytmem organizmu by sprzyjać wyszczuplaniu. Rano po nałożeniu uwalniane są składniki pobudzające spalanie tłuszczów (lipoliza),
a w drugiej części dnia aktywują się składniki przeciwdziałające magazynowaniu tłuszczy (lipogeneza).

Slim Design ma przyjemną konsystencję z dodatkiem pigmentów odbijających światło, które wraz ze składnikami odżywczymi dają natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia, otulając skórę orzeźwiającym, energetyzującym zapachem.
Doładuj
Przeładuj