GRY
 
 

Elbląg: kompletnie pijana matka, wódka, głośna muzyka i wrzask dzieci

Policja z Elbląga zatrzymała pijaną matkę "opiekującą się" dwójką małych dzieci. Jej córeczki, przebywające w mieszkaniu same z pijącą wódkę mamą, wrzeszczały, przekrzykując głośną muzykę.

pijana matka
fot. Fotolia
Ta okropna historia nie powinna się nigdy wydarzyć! Elbląscy policjanci w niedzielę w nocy otrzymali wezwanie do interwencji w jednym z mieszkań na ul. Łęczyckiej w Elblągu. Kiedy dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się smutny widok. Na stole stały butelki wódki, w mieszkaniu grała głośna muzyka, ale jeszcze głośniejszy był krzyk 2 małych dziewczynek: 4-letniej i 4-miesięcznej, których matka (26 l.) była kompletnie pijana. 

Badanie wykazało, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Trafiła do policyjnej celi, a jej małe córeczki do placówki opiekuńczej. — Kobieta może odpowiadać za niedopełnienie obowiązków rodzicielskich, a nawet narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. O sprawie został powiadomiony sąd rodzinny — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Takie historie zdarzają się w Polsce zdecydowanie za często. Bardzo nam żal tych dzieci. Kiedy takie informacje przestaną w końcu być czymś powszechnym?

Zobacz:
Redakcja poleca: Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film
Niedawno w USA kelner odmówił podania wina kobiecie w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki: nawet lampka wina i szklanka piwa może zaszkodzić dziecku. Ale co robić, gdy widzimy, że kobieta w ciąży sięga po alkohol - mówi Jolanta Terlikowska z PARPA.
Doładuj
Przeładuj