GRY
 
 

Emocje od Z do A: Złość - Warsztaty rodzinne

21.04.2012r.,godz.14.00 Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na pierwsze spotkanie dla dzieci i dorosłych z cyklu Emocje od Z do A.

miejski teatr miniatura
Cykl, stworzony na wzór niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w oparciu o książkę „Billy jest zły” i poświęcone będzie złości.
Najpierw rodzice i dzieci obejrzą zteatralizowane czytanie książki Birgitty Stenberg przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura: Edytę Janusz-Ehrlich i Jakuba Zalewskiego.
W dalszej części spotkania odbędą się równolegle warsztaty dla dzieci „Czy złość jest zła”, które poprowadzi Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka oraz rozmowa dla rodziców, którą poprowadzi psycholog i psychoterapeutka Joanna Trzaska.
Rodzice będą mogli podyskutować o dziecięcej złości na bazie własnych doświadczeń oraz poradzić się specjalisty, jak uczyć dzieci wyrażania tej emocji w zdrowy sposób.

W Teatrze Miniatura stanie również stoisko wydawnictwa Ene Due Rabe z wartościowymi książkami dla dzieci polskich niszowych wydawnictw.

Sala Kameralna Teatru Miniatura

Program:
Czytanie książki „Billy jest zły” (aktorzy Teatru Miniatura) Warsztaty dla dzieci „Czy złość jest zła” (Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka) Spotkanie dla dorosłych „Dlaczego Billy się zezłościł” (psycholog Joanna Trzaska)

Wstęp wolny!

„Billy jest zły”
Zazwyczaj Billy jest najlepszym kolegą, jakiego można sobie wyobrazić! Zwykle Billy budzi się zadowolony. Ale dzisiaj wszystko jest nie tak. Za oknem leje, a uśmiechnięty Miś wydaje mu się okropnie irytujący. Billy czuje, jak wzbiera się w nim nieznane uczucie, chce krzyczeć, wykrzyczeć coś naprawdę niemiłego! Dziś Billy jest naprawdę zły. Co z tego wyniknie? Przeczytaj w mądrej, pełnej humoru i ciepła historii pt. Billy jest zły. Billy jest zły to pierwsza, wydana w Polsce książka z całej serii o Billym i jego przyjaciołach. Znakomicie zilustrowana przez Mati Leppa opowieść o małych wielkich sprawach dziejących się w życiu sympatycznego chłopca, który stał się ulubieńcem Czytelników w Szwecji.

Miejski Teatr MINIATURA
80-236 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16, Tel/fax (058) 341 94 83 ; (058) 341 12 09
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj