GRY
 
 

Jakie mleko następne wybrała większość mam

Mamy z Babyonline.pl zaufały ekspertowi od żywienia niemowląt i wybrały mleko następne. Sprawdź, jakie.

dziecko pije mleko
fot. Fotolia
Troszczysz się o nie, pielęgnujesz je, dbasz, by było bezpieczne i czuło się kochane. Odkąd na świecie pojawiło się Twoje dziecko – cały twój świat zaczął kręcić się wokół tej maleńkiej istotki. Nie możesz już doczekać się, kiedy maluch pierwszy raz się do Ciebie uśmiechnie, zrobi pierwszy krok i powie to magiczne słowo „mama”. Poza twoją miłością i wsparciem, maluszkowi do prawidłowego rozwoju potrzebne są jeszcze odpowiednie składniki odżywcze.

Ekspert w żywieniu niemowląt…

Karmienie piersią to bez wątpienia najlepszy sposób żywienia niemowląt, jednak kiedy maluszek jest już starszy, czasami trzeba pomyśleć o innym źródle pokarmu. Wtedy w głowach większości mam pojawia się pytanie: jakie mleko następne wybrać? 173 mamy i ich maluchy przetestowały mleko Enfamil Premium 2 i zgodnie okrzyknęło Enfamil 2 ekspertem w żywieniu niemowląt1. Mleko Enfamil Premium 2 zawiera specjalną mieszankę składników odżywczych, dzięki czemu zapewnia zaspokojenie potrzeb żywieniowych twojego dziecka. Obecny w nim kwas dokozaheksaenowy (DHA) wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt2, a kwas α-linolenowy (ALA) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych3. Składniki mineralne, takie jak wapń,  są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości4, cynk dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego5 oraz żelazo dla prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych6. Mleko Enfamil Premium 2 jest także bogate w niezbędne witaminy oraz prebiotyki: galaktooligosacharydy (GOS) i polidekstrozę, dzięki którym stanowi dobre źródło błonnika wspomagającego trawienie. A co najbardziej w mleku Enfamil Premium 2 cenią mamy?

… i ulubieniec mam

Jako największe zalety mieszanki 99% testerek wskazało właśnie odpowiedni skład, wysoką jakość produktu, a także brak reakcji alergicznej u dziecka. Poza wartościami odżywczymi, ważne jest, by posiłek smakował maluchowi. Tu Enfamil Premium 2 też nie ma sobie równych – mleko smakowało 99% maluszków, a ponad 97% małych testerów dobrze tolerowało mieszankę. Nic więc dziwnego, że niemal wszystkie mamy oceniły testowany produkt bardzo dobrze lub dobrze, a prawie 95% z nich zamierza kontynuować karmienie dziecka mlekiem Enfamil Premium 2 po zakończeniu testowania, a następnie wypróbować również Enfamil Premium 3.
Dla wielu rodziców ważna jest nie tylko jakość produktów, które kupują, lecz także ich cena. W tej kategorii Enfamil Premium 2 również prezentuje się doskonale – 90% testerek uważa, że cena mleka jest adekwatna do jego jakości. A jak Enfamil Premium 2 wypada w porównaniu z mieszankami, których nasze testerki używały wcześniej? Najlepiej oddajmy głos mamom7:
  • „Mleko modyfikowane Enfamil 2 jest dobrej jakości i ma dużo witamin, zapach bardzo dobry i smak”.
  • „Dużym plusem było to, że nie wystąpiła reakcja uczuleniowa na twarzy i brzuszku dziecka, pomimo że mleko miało przyjemny zapach i smakowało mojej córce. Te mleka, które ładne pachniały, powodowały wysypkę. A te apteczne na receptę nieprzyjemnie pachniały i niezbyt smakowały dziecku”.
  • „Mam do mleka Enfamil 2 większe zaufanie, bo porównałam oba produkty i mleko Enfamil 2 ma skład lepiej wspierający rozwój mojego dziecka”.
  • Brak jakichkolwiek objawów alergicznych, żadnego bólu brzuszka. Dziecko bardzo chętnie pije mleko Enfamil więc w smaku też musi być dobre, zauważyłam że chętniej wypija mleczko zostawia pustą butelkę. Zdecydowanie pozostaniemy z mlekiem Enfamil już na stałe”.
  • „Mleko o niebo lepsze. Mojej córce smakuje, zjada ze smakiem, a to najważniejsze dla mnie. […] Córka nie dostała żadnej alergii, dobrze trawi, brak problemów z brzuszkiem, wiec jak dla mnie idealne mleko”.

Po takich wypowiedziach nikogo nie zdziwi chyba to, że blisko 99% testerek poleciłoby mleko Enfamil Premium 2 innym mamom, a czy może być lepsza rekomendacja niż opinia mamy, która troszczy się o swoje dziecko?


Przypisy:
1 Wyniki testu przeprowadzonego na grupie 200 użytkowniczek serwisu Babyonline.pl w dniach 20.05.-28.06.2015, produkty do testowania zostały dostarczone przez firmę Mead Johnson Nutrition (Poland) Sp. z o.o.
2 Rozporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011
3 EFSA 2011; 9(4):2130
4Rozporządzenie Komisji (UE) nr 983/2010
5 EFSA 2014 0109_FR
6 Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010
7 Opinie mam testujących mleka następne Enfamil Premium 2 podczas testu Babyonline
 
Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Karmienie sztuczne powinno następować w przypadku, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub utrudnione.
 
Doładuj
Przeładuj